Oyun Sektöründe Çalışmak

ali ay 135

Hectopat
Daha fazla  
Ben 14 yaşındayım ve orta okula gidiyorum ve ileride Rockstar, EA, Gameloft gibi oyun sektörlerinde çalışmak istiyorum yani kısacası oyun sektöründe çalışmak istiyorum ve merak ettiğim sorular var.

1) İş ortamı iyi mi ?
2) Çok mu zor ?
3)Maaş nasıl iyi mi ?
4)Nasıl bir liseye ve üniversiteye gitmem lazım ?
5)Hadi diyelim ki güzel bir üniversiteden ilgili bölümden(hangi bölüm bilmiyorum) mezun oldum ben o şirkette nasıl işe başlıcam yani nasıl iş görüşmesine gidicem nereye gidicem ?
6)En önemlisi işe alınmadan önce mülakatlar sınavlar vs. çok mu zor ne tür sorular soruyorlar ?

Ayrıca kendimi geliştirmek için sürekli İngilizce çalışıyorum ve Unity 3d gibi programlarda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Lütfen cevap verirseniz sevinirim ve cevaplarınız benim için çok önemli çünkü orta son öğrencisiyim ve seneye liseye gideceğim ve ona göre bölüm ve lise seçeceğim. Tavsiyeleriniz varsa ve yazarsanız sevinirim. Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lise olarak meslek lisesi (anadolu) tercihini yaparsan, ordan da bilişim teknolojileri üniversiteden de artık yazılım mühendisi yada bilgisayar mühendisi olursan bırak bu şirketlerde çalışmayı biraz para ile kendi şirketini bile kurabilirsin.

Önünün açık ve adaletli olması dileği ile!

Başarılar! :)

TEOG'dan iyi bir başarı sağlayıp iyi bir anadolu veya fen lisesine gideceksin. İstediğin gibi bir liseye gidemesen de maceranın sonu değil, lisedeki çalışma hırsın ve sınav başarın belirleyecek hangi üniversiteyi kazanacağını. İyi bir üniversite sana hem ad olarak hem de kazandırdıklarıyla katkıda bulunacak işe giriş sürecinde. Ortalıkta binlerce mühendislik diplomasına sahip mezun var, çoğunun önüne geçmenin ilk yolu üniversitenin iyi olması. Zaten işine ilgin varsa "Ben iyi üniversiteye geldim, nasıl olsa iş bulurum yatayım üniversite hayatı boyunca" demezsin, oralara girmiyorum.
Lise olarak meslek lisesi (anadolu) tercihini yaparsan, ordan da bilişim teknolojileri üniversiteden de artık yazılım mühendisi yada bilgisayar mühendisi olursan bırak bu şirketlerde çalışmayı biraz para ile kendi şirketini bile kurabilirsin.

Önünün açık ve adaletli olması dileği ile!

Başarılar! :)
Meslek lisesi seçen birinin Boğaziçi, ODTÜ Bilgisayar Müh. gibi güzel bölümleri tek seferde kazanabilme olasılığı çok çok düşük. Kazanan varsa helal olsun ona.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı