Oyun silinmeden bilgisayar nasıl sıfırlanır?

esyal21

Hectopat
Yer
İstanbul
Bugün GTA V indirdim ve oynanabilir olduğunu fark ettim. Bilgisayarımı sıfırlayacağım depolama alanım bittiği için. Benim aklımda bir tane uygulama ile diski 100 GB bölüp içine oyunu atmak istiyorum (Oyun 2015 hali 59 GB).bilgisayarı sıfırlayacağım ama o oyunda gitmesi nasıl yaparım bunu.

Diski C ve D olarak ayırıp D ye oyunları yükleyip C'yi sıfırlayın.

Bilgisayarınızı sıfırlarken bazı dosyaları yedekleyebiliyorsunuz, orada GTA V dosyalarını ve oyunu indirdiğiniz mağazanın dosyalarını seçin.
Sıfırlama işleminden önce dosyaları saklama yeri var diye biliyorum, Windows sıfırlama ekranında.
Windows 7 ye geçeğim. Yapamıyorum.

Diski C ve D olarak ayırıp D ye oyunları yükleyip C'yi sıfırlayın.
Dosya konumunda herşeyi kopyalıyıp atsam, D diskinde sirek açıp oynayabilirmiyim?

Sistemi düşük olduğundan performansı yüksek tutmak istemiş olabilir, bende Windows 7 kullanıyorum, 10'dan geçtim.
Olabilirde yıl olmuş 2023. Ben seneler önce performans için 10'dan 7'ye döndüğümde eski külüstür sistemimde bir sürü hatayla karşılaşıyordum. Bilgisayar açılmıyordu, kapanıyordu vesayre. Bence sağlıklı değil.

Olabilirde yıl olmuş 2023. Ben seneler önce performans için 10'dan 7'ye döndüğümde eski külüstür sistemimde bir sürü hatayla karşılaşıyordum. Bilgisayar açılmıyordu, kapanıyordu vesayre. Bence sağlıklı değil.
Bilgisayar hayatım boyunca windows 7 kullandım 10 geçmek zorunda kaldım. Oldukça sağlıklı. Sırf güvenli değilde diye geçmemezlik yapamam. Zaten laptopum ilk geldiğinde windows 7 kuruluydu ve arkadaşın dediği gibi sistemim pek iyi değil. 8 yada 8.1 hiç memnum kalmadım.

Geri
Yukarı