Oyun ve Grafik Tasarım için Bilgisayar Toplama

nuhsaydam

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcısı
Arkadaşlar merhaba, yeni bir bilgisayar sistemi toplamak istiyorum. Yakın bir arkadaşım bu sistemi önerdi bana, sizce nasıl?
Grafik tasarım ve video düzenleme gibi programlar kullanıyorum ve tabii ki olmazsa olmaz oyun oynuyorum.
Assasins Creed, Tomb Raider, CS GO, GTA 5 vb. Açıkcası paramın çöp olmasını istemiyorum ,önerilen sistemi almama değer mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler. Fiyatı: 5100 tl

• Intel Core i5 9400F 2.90Ghz 9MB 1151p v2 14nm İşlemci
  • MSI GeForce GTX1050 Aero ITX 2G OCV1 2GB GDDR5 128 Bit Ekran Kartı
  • Asus B360M Tuf Plus Gaming 2133MHz-2666MHz(OC) 1151p v2 mATX Anakart
  • Corsair 16GB(2x8) Vengeance Lpx Siyah 3000MHz CL16 DDR4 Ram (CMK16GX4M2D3000C16)
  • Adata 480GB SU630 Okuma 520MB-Yazma 450MB SATA SSD (ASU630SS-480GQ-R
  • Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200rpm (ST1000DM010) Harddisk
  • PowerBoost X-53 RGB LED Fan USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa
  • Thermaltake 450W Litepower Serisi Güç Kaynağı
  • Thermaltake MeOrb II 80 mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu
  • Logitech MK120 Türkçe Q USB Klavye + Mouse Set

Son düzenleme:
Ekran kartı bu sistem için zayıf olmuş. Ben olsam SSD ve Ram'i kısıp ekran kartını yükseltirdim. Bir de zaten işlemcinin içinden stok fan çıkıyor neden ekstra işlemci fanı eklediniz?

Fiyat böyle oldu ama herşey çok pahalı burda mesela 600W psu 350TL orda ama ben 250TL ye aldım.
Araştırırsan çok 5000TL altına alırsın. Ben kabaca sistem gösterdim.
383125

Açıkcası paramın çöp olmasını istemiyorum

Diyip dengesiz bir sistem olmuş. Ucuz ürün araştırması yaparsan SSD'yi 240 GB yapabilirsin diye tahmin ediyorum.

Hatta indirim yakalarsan RX 590, 1660 Ti bile sıkıştırabilirsin sisteme.

Düzeltme, "Corsair 16GB(2x8) Vengeance Lpx Siyah 3000mhz CL16 DDR4 RAM" olucak sistem buga girmiş seçilmiyordu.

Ekran Alıntısı.JPG

RAM'den kısılmaz artık günümüzde ilerde RAM alma durumu yoksa 16 alınmak zorunda. Söylediğiniz oyunlarda droplar yiyerek oynarsınız ve grafik programları var RAM lazım bunlara.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diyip kısmen çöp bir sistem olmuş, aşırı dengesiz. Ucuz ürün araştırması yaparsan SSD'yi 240 GB yapabilirsin diye tahmin ediyorum.

Eki Görüntüle 383127
Farklı sitelerden çok daha iyiye toplanır dediğin gibi. Örneğin İtopya'da 209 TL'ye Gigabyte 240 GB SSD mevcut şu an.

Ekran kartı bu sistem için zayıf olmuş. Ben olsam SSD ve Ram'i kısıp ekran kartını yükseltirdim. Bir de zaten işlemcinin içinden stok fan çıkıyor neden ekstra işlemci fanı eklediniz?

benim bu konularda pek bilgim yok açıkcası konunun açıklamasında belirttiğim gibi arkadaşımın önerdiği sistem bu o yüzden konu açma gereği duydum bilgi edinmek için, yapılan yorum ve öneriler benim için önemli.

sinerji.com sitesinden bana önere biliceğiniz ekran hariç bi sistem varmı peki? bütçe 4500 5000 tl
Diyip dengesiz bir sistem olmuş. Ucuz ürün araştırması yaparsan SSD'yi 240 GB yapabilirsin diye tahmin ediyorum.

Hatta indirim yakalarsan RX 590, 1660 Ti bile sıkıştırabilirsin sisteme.

Eki Görüntüle 383127

RAM'den kısılmaz artık günümüzde ilerde RAM alma durumu yoksa 16 alınmak zorunda. Söylediğiniz oyunlarda droplar yiyerek oynarsınız ve grafik programları var RAM lazım bunlara.

önerini dikkate alıcam teşekkür ederim

Son düzenleme:
Itopya Hazır Sistem Böyle bir şey buldum. Intel bazlı ve 1660Ti gibi bir canavarı içeriyor. Ben olsam bunu tercih ederdim, ileride Ram ve HDD takviyesi yaparsınız.

bilgisayarı taksikli alacağım için orası biraz fazla oluyor fiyatta sinerji.com biraz daha uygun oluyor benim için taksikte. itopya 9 taksikte 800 tl fark alıyorsa sinerji 450 500 tl gibi bi fark alıyor, sinerji.com gerçekten önere bilicen bi sistem varmı 4500 5000 tl ekran hariç

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı