Oyun ve mühendislik için laptop önerisi

Bütçe
10000
10000-11000 civarına önerebileceğiniz başka laptop var mı?
Bu fiyat aralığında TUF var yukarıda önerilen ancak malzeme kalitesi olarak biraz giriş seviyesi bir cihaz. Bunun dışında yukarıda @egeoz316 hocamın da dediği gibi standart GTX 1650 değil ve gücü GTX 1650 Ti'den bir tık iyi. Tavsiye ederim. Sıcaklık olarak da ROG, TUF'a göre daha serin çalışır. İçindeki Ryzen 7 4800H işlemcisi İntel rakibine göre daha serin çalışan bir işlemci. TUF içindeki İntel de serin çalışır ama rakibine göre sıcaktır, ayrıca RTX 3050 her ne kadar GTX 1650'den güçlü olsa da daha sıcak çalışan bir ekran kartı olarak öne çıkıyor. Bu durumda TUF'un soğutma sistemi ne kadar etkilidir ben bilmiyorum.

Bu fiyat aralığında TUF var yukarıda önerilen ancak malzeme kalitesi olarak biraz giriş seviyesi bir cihaz. Bunun dışında yukarıda @egeoz316 hocamın da dediği gibi standart GTX 1650 değil ve gücü GTX 1650 Ti'den bir tık iyi. Tavsiye ederim. Sıcaklık olarak da ROG, TUF'a göre daha serin çalışır. İçindeki Ryzen 7 4800H işlemcisi Intel rakibine göre daha serin çalışan bir işlemci. TUF içindeki Intel de serin çalışır ama rakibine göre sıcaktır, ayrıca RTX 3050 her ne kadar GTX 1650'den güçlü olsa da daha sıcak çalışan bir ekran kartı olarak öne çıkıyor. Bu durumda TUF'un soğutma sistemi ne kadar etkilidir ben bilmiyorum.

Hocam size göre ROG STRIX G15 mi almalıyım? Oyunlarda sıkıntı yaratacağını sanmıyorum ama mühendislik için beni 3 4 yıl götürür mü bilmiyorum.

Hocam size göre ROG STRIX G15 mi almalıyım? Oyunlarda sıkıntı yaratacağını sanmıyorum ama mühendislik için beni 3 4 yıl götürür mü bilmiyorum.
Hangi mühendislik ve yoğunluk hangi programları kullanacaksınız? Tabii oyun bazında atılan 1650'li Asus ROG 10k bütçe için pek iyi seçenek değil. Yurtdışından almayı düşünür müsünüz?

Hocam asıl siz oyunlar için düşünün derim. Ryzen 7 4800H işlemcisi günümüz ve önümüzdeki 3-4 yıl içindeki mühendislik programlarında her türlü çalışabilecek, zorlanmayacak bir işlemcidir. Ancak 2021 GTX 1650 ekran kartı yukarıda da bahsettiğim gibi RTX 3050 ekran kartından güçsüz, durumda oyunlar konusunda A kalite oyunlarda -CS:GO, Valorant, LoL- sorun çıkarmaz, AA kalite oyunlarda da -Apex Legends, PUBG, CoD Warzone- önümüzdeki 2 yıl için sorun olmaz ancak 2 yıldan sonra biraz ayar kısabilirsiniz, AAA kalite -RDR2, CyberPunk 2077- gibi oyunlarda zaten pek oynayabilecek durumda olunmuyor maalesef direkt ayar kısarak oynuyorsunuz.
Hangi mühendislik ve yoğunluk hangi programları kullanacaksınız? Tabii oyun bazında atılan 1650'li Asus ROG 10k bütçe için pek iyi seçenek değil. Yurtdışından almayı düşünür müsünüz?
Katılıyorum, oyun için değil mühendislik için 10 numara cihaz. Oyun için çok uzun ömürlü olmayacaktır.

Hangi mühendislik ve yoğunluk hangi programları kullanacaksınız? Tabii oyun bazında atılan 1650'li ASUS ROG 10k bütçe için pek iyi seçenek değil. Yurt dışından almayı düşünür müsünüz?

Hocam şöyle bir şey ben almayacağım abim alacak. Daha girmedi inşaat mühendisliği okuyacak gibi duruyor. Hangi programlar bilmiyorum ama oyunlar konusunda sıkımtı çıkaracağını sanmıyorum. LoL Valorant CS:GO oynuyor başka oyun oynadığını görmedim.
Bir ekleme yapmak istedim. Bütçem 12000 TL'ye yükseldi. Önerileriniz var mı?

Son düzenleme:
Hocam şöyle bir şey ben almayacağım abim alacak. Daha girmedi inşaat mühendisliği okuyacak gibi duruyor. Hangi programlar bilmiyorum ama oyunlar konusunda sıkımtı çıkaracağını sanmıyorum. LoL Valorant CS:GO oynuyor başka oyun oynadığını görmedim.
Bir ekleme yapmak istedim. Bütçem 12000 TL'ye yükseldi. Önerileriniz var mı?
Var hocam al bunu geç: HP Omen 434M7EA R7-5800H 8 GB 512 GB SSD RTX3060 144 Hz 15.6" Dos Dizüstü Bilgisayar Fiyatları ve Özellikleri

Geri
Yukarı