Oyun ve Render Amaçlı 8000 TL Sistem Önerisi

• Konuyu başlatan Wero
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 2B
Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem güzel teşekkür ederim @RTX 2080 Ti. Birkaç sistem daha gelince değerlendireceğim hepsini.
Ben aslında;
Ryzen 7 1700X
Gigabyte Aorus GTX 1070
Corsair Carbide Clear 400C
Cooler Master Vanguard 750W 80+ Gold Full Modüler
Gigabyte AX370-Gaming 5
Corsair Vengeance LED 3200Mhz
Seagate Barracuda 2 TB, olarak düşündüm. Sisteme daha sonra Samsung 960 Evo 250GB M2 SSD düşünüyorum. Bu sistem render ve oyun için ideal midir? Ve soğutucu önerir misiniz? (KDV indiriminden dolayı sistem 6500TL civarına düşecek)
Bu sisteme bir soğutucu önerir misiniz 400 tl civarı.

Birde bahsettiğim işlemci ve anakartı itopyadan almayı düşünüyorum. Ama ben şahsen Ordu’da yaşıyorum ve kargoda sıkıntı çıkar diye korkuyorum. Sizce kullanılmış veya hatalı ürün gönderirler mi?

Recep Baltaş'ın 8700K'lı sisteminde SSD 960 Evo yap al.
Dediğiniz mantıklı. Ancak render konusunda Ryzen ön plana çıkıyor. 8700K da iyi ama dediğim gibi Ryzen hem çekirdek hem iş parçacığı bakımından daha önde. Bu arada anakart ve işlemci 2000 tl civarı yapıyor. İtopya’ya çok güvenmiyorum, buradan alışveriş yapmamı önerir misiniz? Veya farklı bir site. İlk defa pc toplayacağım da.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Render konusunda çok fark göremedim fakat 1800X daha iyidir. Ama oyun konusunda 8700K baya geride bırakmış. @Asım Demir

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Render konusunda çok fark göremedim fakat 1800X daha iyidir. Ama oyun konusunda 8700K baya geride bırakmış. @Asım Demir
Evet oyun konusunda 8700k daha iyi. Fakat paraları da iyi :d. Ben 1700X düşünüyorum ve anakartıda bahsettiğim gibi itopyadan almayı düşünüyorum ama çok gönül rahatlığıyla alamıyorum. Tavsiye eder misiniz itopyayı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı