8000 TL oyun, yayın ve render amaçlı sistem toplama

221510

Kilopat
Merhaba.
Oyun oynama, render ve yayın yapma amaçlı bir bilgisayar toplamak istiyorum. Bütçem kasa için maksimum 8.000 TL, küsuratı ile biraz daha çıkabilirim sıkıntı yok (8.300 vb.)
Ayrıca 2K ve minimum 24" 144 Hz 1ms bir monitör istiyorum, eğer mümkünse bütçem 2.000TL civarı.
Son olarak, bilgisayar toplama kısmındayız biliyorum fakat aynı zamanda ekipmandan da anlayan arkadaşlar varsa mekanik klavye, 7.1 kulaklık ve fare önerirlerse çok sevinirim. Ekipmanlar için bütçem de toplamda 2.000TL civarı olacak.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Hepinize teşekkür ediyorum, bir arkadaşım 500W gold PSU'nun 700W bronze PSU'dan daha iyi performans verdiğini söylemişti. Ne yapmamı önerirsiniz?
Nvidia'nın 2000 serisini Mart/Nisan 2018 gibi çıkaracağını duymuştum, sizce bekleyip 2000 serisinden bir kart almak mı daha mantıklı olur yoksa direk bu sistemi almak mı? Acelem yok.
İşlemci soğutucu olarak sıvı mı tercih etmeliyim, hayati bir önemi var mı?
Bir de i7 8700K ve Ryzen7 1800X arasında nasıl seçim yapacağım? Tercihime bağlı olduğunu söylemişsiniz fakat temel şeyler dışında fazla bilgim yok bu konularda.

Güncel..

• 1800X öneririm. İş ve oyun için biçilmiş kaftan. Ancak bekleyecekseniz, Ryzen işlemcilerin yeni modelleri çıkacak. 1800X yerine, 2800X alırsınız. Bir ay sonra tanıtılacaktır.
  • Evet, eğer aceleniz yoksa seni seri kartları beklemek mantıklı.
  • Üst seviye olmadığı sürece, hava soğutma öneriyorum ben.
  • PSU seçiminiz, sistemdeki bileşenler ile alakalı. Gold olması elbette verimliliği arttırır, fakat bütçe diye bir şey var. Sizin sisteminize 600-650W Bronze sertifikalı bir PSU yeterli olur. Fiyatına göre Gold tercih edebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı