Oyun ve render için öneri

halogong

Kilopat
Daha fazla  
Uzun zamandır donanım haberlerini takip etmiyorum.En son hd7xxx serisi ekran kartlarını takip ediyordum :D

Bütçe olarak 5bin lira diyebiliriz.Donanıma göre biraz oynama yapılabilir.İntel sistem kurma taraftarı değilim.Çünkü soket yapısı sıkıntı çıkarabilir.Yeni işlemciler çıkınca yeni soket yapısı istediği için.Tabi hala aynımıdır onu da bilmiyorum :kararsız:Neyse önerilerinizi bekliyorum...

Tabii ki Intel sistem kurma taraftarıyım. Hele 5000 TL bütçe var ise. Soket yapısı değişiyor tabi ama sonuçta her yıl değişmiyor. Bundan 5-6 yıl sonrasını düşünüyorsanız bütçenizi dahada arttırıp DDR4 sistem kurarsınız. Yada upgrade yapacağınız zaman Anakart & İşlemci ikilisini yenilersiniz olur biter. Sırf bu yüzden Intel'den vazgeçilmez.

İ7 4790K
Gigabyte Gaming 5
MSİ Gtx 980
4x2 GB Ram
1 TB Hdd
Samsung 850 120 Gb Ssd
Zalman Z3
Zalman ZM 600

290x in fiyatı baya ucuz ve 980 den biraz daha düşük sonuçlar veriyor.290x hakkındaki fikirleriniz nedir.
R9 290x Gtx 970'den 2-3 FPS kötü diye biliyorum. Gtx 980 Gtx 970'den 7-8 FPS iyi diye biliyorum. Yani R9 290x arasında 9-10 FPS var. Gtx 970 daha iyi bir seçim olacaktır. Çünkü daha az güç tüketiyor, fazladan psu almaya gerek yok. Gtx 970 veya Gtx 980 alın. Bence bu bütçe Gtx 970 SLI veya Gtx 980 daha çok yakışır.

İlginç bi sistem olmuş.Render için dediğiniz gibi çok işe yarayabilir ama 980 de daha fazla özellik var gibi (n) Bütçeyi biraz daha artırmaya çalışacağım.Birde ben bi sistem kurup paylaşıyım siz + ve - yönlerini değerlendirin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı