Oyun ve yazılım için Linux tabanlı işletim sistemi tavsiyesi

Dualboot yapsam?
Eğer istersen modifiyeli Windows 10 kullan yada kendin modifiye et.
Çok az bellek tüketiyor ve güncel bir çok Linux dağıtımından çok iyidir zaten.
Kararlık ve stabil olması, program uyumluluğu ve bolluğu, en iyi şekilde oyun oynamasıyla Windows 10 en iyisidir saten.

1673886601877.png

1673886630119.png

Eğer istersen modifiyeli Windows 10 kullan yada kendin modifiye et.
Çok az bellek tüketiyor ve güncel bir çok Linux dağıtımından çok iyidir zaten.
Kararlık ve stabil olması, program uyumluluğu ve bolluğu, en iyi şekilde oyun oynamasıyla Windows 10 en iyisidir saten.

Eki Görüntüle 1635119
Eki Görüntüle 1635121
Ben Windows pek beğenmiyorum hocam. Sorunlu sürekli yama yapılan bir kernel'i var. Bellek tüketimi ekstrem seviyede bence. Sizinki istisnai bir şeyler içeriyor gibi dursa da normal bir Windows böyle olmaz. Linux'un Kernel kısmı çok yararlı olabiliyor. Linux Windows'un aksine tüm çekirdekleri kullanmıyor işlemcide yük esnasında. 2 çekirdeğe yönlendirip misal %70 %70¶ kullandırıyor iki çekirdeği ama diğer çekirdekler boşta oluyor. Bu daha düşük PKG Power demek oluyor.

Oyun kısmı evet Windows kadar rahat değil ama hani bence oyun performansı da hiç kötü değil. Rocket ve LoL oynamış biri olarak performansım hep güzeldi. LoL'de hatta üstünü bile aldım.

Kodlama ve benzeri işler için de zaten Linux epey biliniyor.

Ben Linux'u daha iyi buluyorum özetle birçok açıdan. Programlarla ilgili dediğinize sonuna dek katılırım ama. Dün TeamViewer kuracaktım depolarda eskidiği için kullanamadım. Webten indirdim ama onu da çalıştırması biraz zor oldu.

EndeavourOS teması bu arada değiştiriliyor özellikle o temayla geliyor. Siz değiştirebiliyorsunuz her şeyi. Renkmiş teması kötüymüş falan diye Os seçmek anlamsız çünkü değiştiriliyor zaten kolayca. Orchis Theme kurmak benim 1 dakikamı almıyor.

Ben Windows pek beğenmiyorum hocam. Sorunlu sürekli yama yapılan bir kernel'i var. Bellek tüketimi ekstrem seviyede bence. Sizinki istisnai bir şeyler içeriyor gibi dursa da normal bir Windows böyle olmaz. Linux'un Kernel kısmı çok yararlı olabiliyor. Linux Windows'un aksine tüm çekirdekleri kullanmıyor işlemcide yük esnasında. 2 çekirdeğe yönlendirip misal %70 %70¶ kullandırıyor iki çekirdeği ama diğer çekirdekler boşta oluyor. Bu daha düşük PKG Power demek oluyor.

Oyun kısmı evet Windows kadar rahat değil ama hani bence oyun performansı da hiç kötü değil. Rocket ve LoL oynamış biri olarak performansım hep güzeldi. LoL'de hatta üstünü bile aldım.

Kodlama ve benzeri işler için de zaten Linux epey biliniyor.

Ben Linux'u daha iyi buluyorum özetle birçok açıdan. Programlarla ilgili dediğinize sonuna dek katılırım ama. Dün TeamViewer kuracaktım depolarda eskidiği için kullanamadım. Webten indirdim ama onu da çalıştırması biraz zor oldu.

EndeavourOS teması bu arada değiştiriliyor özellikle o temayla geliyor. Siz değiştirebiliyorsunuz her şeyi. Renkmiş teması kötüymüş falan diye Os seçmek anlamsız çünkü değiştiriliyor zaten kolayca. Orchis Theme kurmak benim 1 dakikamı almıyor.
Modifiyeli Windows 10 saten. Her yönüyle Linux dağıtımlarına göre çok iyi verim alıyorum her yönüyle. Normal Windows'a göre de.
Tema kursan bilem, bazen bazı yerde doğru çalışmıyor. Manjaro Gnome'dan çok çektim.

Evet Manjaro GNOME öyle. EndeavourOS ve Arch'ta elbet sıkıntı yok.
Manjaro'da Arch. Aşağı yukarı EndevourOS Gnome gibidir. Arch'ın saf Gnome'unda da yazılımları eksik olduğundan kendin sonradan yükleyeceksin yani.

LoL'de Windows'tan fazla FPS almanda sorun yok (modifiyeli Windows 10'dan yüksek alamazsın büyük ihtimalle) ama çok büyük input laglar var. Bu da oyunda karakterinin tepki vermesini zorlaştırıyor ve oyunda FPS düşüşlerine neden oluyor hem de sürekli.
Bunun önüne şimdilik geçemeyiz.

Ben bazı yöntemler denedim ama yine de önüne geçilmiyor. Belki ileri de düzelir bu da. Nasıl eskinden istemci geç açılıyordu şimdi hızlı. İleri de bunun da çaresini bulurlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı