Oyun Yapalım

Şunu biz izlemende fayda var:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıfırdan bir oyun yapmak yerine var olan bir oyuna mod yapımı ile başlanabilir ama henüz buna hazır değiliz. 2015'te Technopat farklı bir boyutta olursa -öyle umuyoruz- farklı etkinlikler olabilir. Yine de oyun yapımı benim konum dışında. Ben donanımcıyım.

@Recep Baltaş 'ın dediğine katılıyorum. Oyun yapmak için gelişmiş bir bilgisayarlara, insanlara ihtiyacımız var. Burada 10 - 100 kişi ile yapamayız. Grafikerler vb. Bilgisayar için yapmak gerçekten zor ama başarılı olduğumuza inanıyorum. Biraz zor gibi gözüküyor. Böyle bir proje gerçekleşirse sizinle çalışmak isterim. İyi günler.

Bu arada beta aşamasında yada yanlış söylemeyeyim alfa test aşamasında olan bir türk oyunu var arkadaşlar.
Point blank tarzı sanırsam. Gecenlerde test'te katılacak kişilere verecekleri ödüllerle ilgili falan bi vedeo denk gelmişti bana.

Peki arkadaşlar böyle bir gurup oluştu diyelim!!!!
Ve işin kurucusu ne grafikten nede başka bişeyden anlamıyor. Ama işin maddi kısmını tamamen o üstlenicek.
Çalışacak olan grafikerinden moderatörüne kadar herkesin çalışması işin başından sonuna kadar maaş karşılığı olacak.
Oyunda diyelim imperia online yada travian tarsı çok uluslu bir oyun olucak.
Böyle bir durumda ciddi ciddi işin maliyeti ne olur. ?

Kim tutulmadı ki bu sevdaya. :)
Ben bile tutuldum. Yalan yok. Tasarımları hazırlıyorum yavaşça. :)
r-vizy-tasarim.jpg

Ekleme: Yaptığım iş piyasada hiç olmayacak. Ama vakit öldürmelik iyi oluyor, kendimi sınıyorum. :)

Son düzenleme:
2D bir oyun yapılacaksa tek kişi bile yapabilir. Bir çok oyun örneği var. Zamanınız varsa tabi. 2 veya 4 kişi rahatça 2D bir oyun yapabilir. 2D bir oyun için pixel art ve programmer lazım. Basit olarak Game maker kullanılabilir.

Flash oyunlar yapmayla başlayabilirsin. 3D tasarım falan zor olur. Flash oyunlarıda küçümseme. Çok bağımlılık yapan oyunlar var. :) Yönet ve Fethet oyunu mesela.

Unity den yaparım verin bana 2 tane low poly modelleyen, 2 tane de PS gibi işlerden anlayan birini verin, programcı olmasa da olur ama 1 tane olursa iyi olur. Yaparız.

Diyecektim vazgeçtim, kolay kolay yapmam, yapanın da olacağını zannetmiyorum, ancak işsiz olması gerekir ki bu işlerle uğraşanın işsiz olduğunu zannetmiyorum.
Şu anda bende mobil bir oyun üzerinde çalışıyorum. Grafik haricinde programlamayı yapabiliyorum, ama son yaptığım işlerde programlama da da zorlanmaya başladım, ama eninde sonunda çalışacak başka çaresi yok kodun. Umarım bu projeyi de diğer projeler gibi bir yerde takılıp kaldığım için yarıda bırakmam.

Bu arada bazı arkadaşlar demiş 2d falan 3d den daha kolaydır diye ama unity gibi sdk larda fazla fark olmuyor. Bence unity de 2d nin 3d ye göre tek avantajı optimizasyon.

Arkadaşlar o kadar kolay birşey değil gerçekten ha yapalım diyip oturunca yapılabilecek işler değil modelleme kodlama her biri ayrı bir dert bu kod dillerini öğrenmeniz gerekiyor bunların hepsi zaman isteyen şeyler yapılabileceğini sanmıyorum umarım ileride aramıza yetenekli arkadaşlar katılır . :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı