Oyun yaparken sadece programlama dili yeterli olur mu?

Diyelim ki ben 3D hayatta kalma oyunu yapacağım, ve sadece bir tane Programlama dili biliyorum. Oyunu yapmam için yeterli olur mu? Grafikler, karakterler vs. bu şekilde halledilir mi? @OnlyNess

Yapacağınız oyunu öncelikle belirleyin, daha sonrasında araştırma yapın ve gerekli cevapları bulucaksanızdır. 2-3 dil fazla öğrenin zararı olmaz ama oyun yapma / geliştirme alanındaki dilleri.

Oyun alanında iki ana dil vardır. Birisi C++ diğeri C#'dır. Python ile teoride oyun yapılabilir ama pratikte yapılamaz, yapılana da oyun demek çok doğru olmaz.
Python konusuna da açıklık getirmiş oldunuz, elinize sağlık.
Ben de isterim hocam ama özel iletişim adresi vermek yasak. Ki ben de istemem özel adres vermek, herkes yararlansa daha iyi olur :) Her isteğiniz için istediğiniz kadar konu açıp beni etiketleyebilirsiniz, nasıl olsa bedava :p
Evet haklısınız. Açık bilgi daha iyi olur.

Python konusuna da açıklık getirmiş oldunuz, elinize sağlık.
Özellikle TR'de yayılmış bir garip algı var. Python'u her şeye önerirler, böyle kişilere çok kulak asmamanızı öneririm. Kendim de yeri geldiğinde Python kullanan birisiyim ama her şeyde kullanılmaz, her dilin bir alanı vardır.

Ben de isterim hocam ama özel iletişim adresi vermek yasak. Ki ben de istemem özel adres vermek, herkes yararlansa daha iyi olur :) Her isteğiniz için istediğiniz kadar konu açıp beni etiketleyebilirsiniz, nasıl olsa bedava :p
Discord vermek yasak değil galiba haberiniz olsun.
Oyun alanında iki ana dil vardır. Birisi C++ diğeri C#'dır. Python ile teoride oyun yapılabilir ama pratikte yapılamaz, yapılana da oyun demek çok doğru olmaz.
Pythonla oyun yapmak?? Pythonla trojan yapıyo adamlar oyun mu kaldı hocam.

Özellikle TR'de yayılmış bir garip algı var. Python'u her şeye önerirler, böyle kişilere çok kulak asmamanızı öneririm. Kendim de yeri geldiğinde Python kullanan birisiyim ama her şeyde kullanılmaz, her dilin bir alanı vardır.
Kesinlikle! Ne kadar yere baktıysam, illa ki o dili gördüm. Artık ben de çok kulak asmayacağım.

Sizi bir başka zaman sorularıma etiketleyebilir miyim?

Ne kadar yere baktıysam, illa ki o dili gördüm. Artık ben de çok kulak asmayacağım.
Python'u önerme sebepleri kolay bir syntaxı var yüksek seviye bir dil ve İngilizceye en yakın dil olarak adlandırılır. Bil dilin kolay syntaxı olması o dili iyi ya da kötü yapmaz. Alanına göre kullanınca her dil iyidir.

Discord vermek yasak değil galiba haberiniz olsun.

Pythonla oyun yapmak?? Pythonla trojan yapıyo adamlar oyun mu kaldı hocam.
Hocam "Python ile Trojan yapıyo" ne demek?.. Python da alanında güzel bir dildir, syntaxi gayet iyidir ama Python bir "trojan dili" değildir. HTML ile Kernel yazamayacağın gibi Python ile de düzgün oyun yazamazsın, olay bundan ibaret.
Ayrıca yasak hocam.

Python'u önerme sebepleri kolay bir syntaxı var yüksek seviye bir dil ve İngilizceye en yakın dil olarak adlandırılır. Bil dilin kolay syntaxı olması o dili iyi ya da kötü yapmaz. Alanına göre kullanınca her dil iyidir.
Elbette. Tıpkı şu anki gibi, Python ile oyun yapmak mümkün olmayabilir ama bu Python'u kötü yapmaz.

Geri
Yukarı