Oyun yapmak için hangi dil öğrenilmeli?

Her iki oyun motorunu da kullanmış 17 yıllık bir yazılımcı olarak oyun yapımı için Unity + C# kombinasyonunu tavsiye ederim. Şimdi bu açıklama ile birçok yerde Unity oyun motorunun, (konu hakkında bilgisi olmayanlar için) "basit oyunlar" yapıldığı algısının oluştuğunu gördüm, böyle bir durum yok elbette ve bu algı yanlış.

Unity oyun motoru açık kaynaklıdır ve çok geniş bir topluluğa sahiptir, herhangi bir durumda başlangıç seviyesinde takıldığınız bir konuda kısa bir sürede çözüme ulaşırsınız, ilerleyiş motivasyonunuz kırılmaz ve devamlılığınız vardır. Unreal Engine'de bu çok mümkün değil, ek olarak C++ da C#'a göre zor bir dildir. Ue'yi kötüleyemem fakat, kullanıcı dostu olduğunu söyleyemediğim bir oyun motoru.

Bu sebeple Unity + C# tavsiyemdir.

Hocam bende yazılıma başlamak istiyorum ve anladığım şey eğer profesyonel bir ekipsek C++ ve Unreal Engine kombinasyonu ama eğer amatör ve bu işlere çok yatkın değilsek Unity ve C# daha mantıklı doğru mudur?

Hocam bende yazılıma başlamak istiyorum ve anladığım şey eğer profesyonel bir ekipsek C++ ve Unreal Engine kombinasyonu ama eğer amatör ve bu işlere çok yatkın değilsek Unity ve C# daha mantıklı doğru mudur?
Öncelikle lütfen vazgeçmeyin.

Kısmen doğru, fakat tam tersi olarak profesyonel bir ekip Unity ile de oyun yapabilirken, amatör bir ekip Unreal Engine ile de oyun yapabilir. Oyun motorlarına profesyonellikten çok "devamlılık" esası üzerinden bakacak olursak, UE'de başlangıç seviyesindeyseniz devamlılığınız kırılabilir. Unity'de kırılmayacağı inancındayım.

Eğer yeni başlayacaksanız, evet Unity + C# kesinlikle tavsiye ediyorum.

Arkadaşlar bütün mesajları okudum, hepinize değerli yorumları için teşekkür ederim. İngilizce bilgime güveniyorum dil sorun olmaz benim için, o zaman C# ile başlayayım diyorum. Sizce C# derslerini nereden almalıyım, özellikle önerdiğiniz bir yer var mı ?
Eğer devam ederse bu hayalin bana da haber ver olur mu bende elimden geldiğince yardım etmek isterim.
Yanımda yardım etmek isteyen insanları görmekten mutluluk duyarım, lakin bu işe başlamadan önce dil bilgilerini öğrenmem gerekiyor, eğer ki başarıp oyun yapma aşamasına geçersem sizinle de iletişime geçeceğim.

Arkadaşlar bütün mesajları okudum, hepinize değerli yorumları için teşekkür ederim. İngilizce bilgime güveniyorum dil sorun olmaz benim için, o zaman C# ile başlayayım diyorum. Sizce C# derslerini nereden almalıyım, özellikle önerdiğiniz bir yer var mı ?

Yanımda yardım etmek isteyen insanları görmekten mutluluk duyarım, lakin bu işe başlamadan önce dil bilgilerini öğrenmem gerekiyor, eğer ki başarıp oyun yapma aşamasına geçersem sizinle de iletişime geçeceğim.
Tamamdır :)

Geri
Yukarı