Oyun yapmak için ne tür programlar kullanılmalı ve nereden başlamalıyım?

hazar99

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Arkadaşlar oyun tasarlamak istiyorum. Fakat nereden başlayacağımı bilmiyorum. Bana eğitim için bir kitap önerebilir misiniz? Ayrıca oyun yazmak için program önerirseniz sevinirim.

Böyle demekle olsaydı hey yavrum hey... Heves var mı heves? Tabii ki sadece hevesle bitmiyor. Belli bir seviyede bilginiz olması lazım. Görüyorum ki o da yok.
Öyle 2-3 günlük bir istek ise hiç boşuna değerli vaktinizi boşuna harcamayın. Bunun modellemesi var, programlaması var, cartı var, curtu var. Bir şey yapamazsanız bir süre sonra sıkılmaya başlarsınız.
Ayrıca hiç bilginiz yok ise hiç bulaşmayın. Tek başına hiç bilginiz olmadan oyun yapmanız imkansız bir şey. Eğer yinede istiyorsanız Unity ile başlayın. İnternette çeşitli eğitim videoları bulabilirsiniz.

Böyle demekle olsaydı hey yavrum hey... Heves var mı heves? Tabii ki sadece hevesle bitmiyor. Belli bir seviyede bilginiz olması lazım. Görüyorum ki oda yok.
Öyle 2-3 günlük bir istek ise hiç boşuna değerli vaktinizi boşuna harcamayın. Bunun modellemesi var, programlaması var, cartı var, curtu var. Bir şey yapamazsanız bir süre sonra sıkılmaya başlarsınız.
Ayrıca hiç bilginiz yok ise hiç bulaşmayın. Tek başına hiç bilginiz olmadan oyun yapmanız imkansız bir şey. Eğer yinede istiyorsanız Unity ile başlayın. İnternette çeşitli eğitim videoları bulabilirsiniz.
Fakat ben C, C+, C++, C#'yi biliyorum. Yani bu bildiklerim işime yarar mı?

Merhaba,
Bence öncelikle oyun sunucuları hakkında bilgi edinmek ile başlamalısınız.
Daha sonra tabii ki programlama dillerini, kendini ne kadar geliştirmek istersen o kadar başarıya ulaşmaya bir adım atarsın.
Tanığım çok nadir insanlar heves dediğim şey ile başlayıp ertesi gün bitirdi. Önemli olan kafanda nereye gelmek istediğini oluşturmaktır.

Merhabalar ! Öncelikle Unity, Maya, Zbursh, Blender, 3ds max programlarını pc'de barındırmalısın. Sade Türkçe kaynaklardan öğrenmek zor, bu yüzden yabancı dillerde ki makaleleri araştır. Ancak, arkadaşlarımızdan dediği gibi bu iş hevesle olacak bir iş değil. Çok iyi algoritma yazmalısın, veritabanı bilmelisin, yazdığım programları çok iyi kullanmalısın, Aİ(yapay zeka) bilmelisin ve sadece rastgele grafik çizimi değil, 3B vektör cebiri, Geometrik dönüşümler, Fizik ve Çarpışma testi, Kinematik hareketler gibi ve bir çok matematiksel ve fiziksel konulara da hakim olmalısınız.

Oyun yapımı sabır ve bilgi gerektiren bir iştir öyle 1 günde oyun yapayım ve çok güzel olsun gibi bir hayaliniz varsa bence boşuna çabalamayın şahsen kendimden biliyorum tam yapacağım diye başladığım oyunu daha haritasını yapamadan siliyorum :D Eğer Çok uğraşmak istemezsen Game Maker adlı programı indirerek 2 boyutlu oyun yapabilirsiniz kullanımı kolay ve zevkli oyunlar için birebir. Temeliniz sağlam olması açısından biraz daha iyi araştırma yapmanızı tavsiye ederim ;)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı