Oyun yayını yaparken, render yapılır mı, yapılırsa ne olur?

Anladım ben Render için performans ayrılabilir diye düşünmüştüm. Yani render hızı limitlenebilir sanıyordum. Sanal bilgisayar gibi şu kadar Ram şu kadar çekirdek şu kadar performans. Geriye kalanı ilede yayın yaparım diye düşündüm ama böyle bir sistem yok sanırım. Sonuçta performans düşünce süre azalır. Bir Render işleminin bilgisayarı işgal etmesi mantıklı gelmedi. Keşke performans sınırlandırılsa.
Evet sanal bilgisayarda yapabilirsiniz. Ama düzgünce ayarlamak gerekir ve zor bir iş. Olma olasılığı var ama emin değilim olmaya da bilir.

Render yapacağın programda CPU'nun ne kadar kullanılacağıyla ilgili ayar varsa sorun olmaz.

Değerli tavsiyeleriniz üzerine Ryzen 3900x almama kararı aldım. 3800x alıp; geceleri Render yapacağım.
Fazla 4 çekirdeği Render işlerinden sorumlu tutacaktım ama mümkün değilmiş. Bu neden gerekte kalmadı.

@Silinen üye Öyle bir ayar yokmuş. Bana göre saçmalık ama durum böyle.
@277726 Sanal bilgisayarı örnek olarak kullanmıştım. Yani oradaki sistemi örnek olarak gösterdim. Sanal bilgisayarda Render yapacağım demek istemedim. Zaten denesemde gecikmelereden dolayı Render işleminde bozulma olur. Bu Render işleri çok hassas sanırım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı