Çözüldü Oyuna girerken PC aniden kilitleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

The10thDoctor

Hectopat
Yer
TARDIS
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 NH.QFLEY.004
Intel Core I5-12500H
Kingston DDR4 3200 MHz 16 GB RAM
RTX 3050Ti
Samsung 512 GB M.2 SSD
Meslek
Time Lord
RAM
2x8 1600 Mhz DDR3 Kingston
SSD veya HDD modeli
PNY CS900
Ekran kartı
MSI GTX 1050 Gaming X 2G
Anakart
Asus H61-MK
İşlemci
I5-3470
Merhaba.

Dün gecedendir hangi oyuna girersem gireyim daha oyuna girmeden lobideyken ekran aniden gidiyor ve yerini siyah, beyaz veya yeşil renk alıyor ve klavye mouse dahil her şey kilitleniyor. Arkadan lobinin sesi geliyor ama PC komple kilitli oluyor ve mecbur kasa tuşundan reset atmam gerekiyor. Açıkçası 2 gün önce 8 GB RAM takmıştım Kingston marka biraz ondan mı diye düşündüm ama o RAM takılıyken gayet güzel oynayabiliyordum oyunları. Sadece dün gecedendir böyle. Format da attım az önce ama ne fayda. Ne diyorsunuz?

@Yener K.

Çözüm
Ram testi yaptır hocam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yakın zamanda BiOS güncellemesi yaptırdıysan ondanda olabilir. Öyle sorun yaşayanlar duymuştum. Eski sürüm BiOS'a geçerek çözebilirsin eğer öyleyse.
Ram'i çıkardım ve öyle denedim. Şuan sıkıntısız valla. Konu kilit.
Merhaba.

Dün gecedendir hangi oyuna girersem gireyim daha oyuna girmeden lobideyken ekran aniden gidiyor ve yerini siyah, beyaz veya yeşil renk alıyor ve klavye mouse dahil her şey kilitleniyor. Arkadan lobinin sesi geliyor ama PC komple kilitli oluyor ve mecbur kasa tuşundan reset atmam gerekiyor. Açıkçası 2 gün önce 8 GB RAM takmıştım Kingston marka biraz ondan mı diye düşündüm ama o RAM takılıyken gayet güzel oynayabiliyordum oyunları. Sadece dün gecedendir böyle. Format da attım az önce ama ne fayda. Ne diyorsunuz?

@Yener K.
Ram testi yaptır hocam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yakın zamanda BiOS güncellemesi yaptırdıysan ondanda olabilir. Öyle sorun yaşayanlar duymuştum. Eski sürüm BiOS'a geçerek çözebilirsin eğer öyleyse.

Ram testi yaptır hocam.

Ram'i çıkardım ve öyle denedim. Şuan sıkıntısız valla. Konu kilit.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı