Oyuna girince kapanma sorunu

errays

Hectopat
Daha fazla  
arkadaşlar merhaba yaklaşık 3 sene önce aldığım Casper marka laptop'umda 1 ay önce "durduk yere" bir sorun başladı. Herhangi bir oyuna girdiğim an bilgisayar kapanıyor. Bakıyorum aşırı bi ısınma yok (soğutucum var zaten) ama yine de kapanıyor. Oyuna girmessem saatlerce dolaşsam sıkıntı yok ama bir oyuna girdiğim an, daha oyunun menusune gelemeden kapanıyor bilgisayarım . Bilgisayarı daha önce sayısız derecede yere düşürdüm , usb si kırıldı taktırdım ekran menteşeleri falan kırıldı hatta, ama en son bu sıkıntı çıkmadan önce 2 aydır ne bi düşürme ne başka bir sıkıntı vardı, bildiğiniz durduk yere çıktı problem. Hatta bu yüzden şimdi bir masaüstü bilgisayar toplayacağım ama yine de bu bilgisayar çöpe gitsin istemiyorum. Sizce sıkıntı ne olabilir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim Özelliklerim şu şekilde ;
i7 2670
8gb ram
hd6730m ekran kartı
gerisini pek hatırlamıyorum ama çok ta önemli değil sanırım.

Öncelikle Aida64 ile sıcaklıkları kontrol etmende fayda var. Eğer sıcaklıklar normal ise sorunun batarya ve yetersiz güç olabilir. Bataryan takılı ve şarj olmuş durumda mı? Eğer şarj olmuyor ya da takılı değilse muhtemelen adaptörün yeterli gücü sağlayamadığı için kapanıyordur.

Batarya takılıyken güç yetersiz olursa bilgisayar kendini otomatik olarak güç tasarrufuna alır ve oyunda kasma yaratır fakat batarya devrede değil ise sistem otomatik olarak kapanır.

Şarj girişinde bir sıkıntı var laptopun, şarj aletini taktığım halde görmüyor-şarj olmuyor bazen ama biraz oynayınca düzeliyor. Batarya dolu ve aynı zamanda prize takılı iken bile oyun açarsam eğer kapanıyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı