Oyuna Girince PSU'dan Gelen Cızırtı Sesi Sorunu

Hielaph

Kilopat
Makaleler
2
Oyuna girip sisteme yük bindirdiğimde PSU'dan çok ince zar zor duyulan tiz bir cızırtı sesi geliyor. Bunun sebebi ne olabilir? Normal işlemlerde herhangi bir şey yok. Sadece Ekran Kartı çalışmaya başladığında geliyor. PSU: Aerocool KCAS 600w 80+ Bronze

Ses PSU'nun fanından geliyor olabilir mi?. Malum oyuna girince daha fazla güç gerekiyor. Daha fazla güç daha fazla PSU ısınması, daha fazla PSU ısınması, daha yüksek fan devir hızı demek.

Bundan 2 hafta önce PSU konusu açmıştım. Akasa 600W ile KCAS 600W arasında kalmıştım ve KCAS'deki ses sorunun da bulup yazmıştım. Keşke takip etseydiniz yararlı olurdu :)

Arkadaşın da söylediği gibi ekran kartından da geliyor olabilir düşük hertz frekanslar. Emin misin güç kaynağından geldiğine? Kolay olmuyor sesin kaynağını algılamak her zaman.

Arkadaşın da söylediği gibi ekran kartından da geliyor olabilir düşük hertz frekanslar. Emin misin güç kaynağından geldiğine? Kolay olmuyor sesin kaynağını algılamak her zaman.
Kesinlikle PSU'dan kaynaklı ses. Özellikle arka fan çıkışından çok daha rahat duyuluyor çünkü cızırtı.
Ses PSU'nun fanından geliyor olabilir mi?. Malum oyuna girince daha fazla güç gerekiyor. Daha fazla güç daha fazla PSU ısınması, daha fazla PSU ısınması, daha yüksek fan devir hızı demek.
Bilemiyorum ama bence bobinle alakalı bir durum bence de.

Bahsettiğimiz devre elemanları yalnız GPU'ya has değil zaten, PSU ve hatta eski nesil anakartlarda da olan bir durum. Ses harici bir problem çıkartmıyorsa kullanmaya devam etmenizi öneririm. Servise yollasanız da pek bir getiri sağlayacağını sanmıyorum nedense.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı