Oyuna Giriş Yapınca CPU Fanı Hızlanıyor

rilax

Kilopat
Daha fazla  
İşlemcim i5 8600K, anakart Z370 Asus Prime A, bugün oyuna girince kasadan bir çıtırtı sesi geldi ve CPU'nun fanı aşırı sesli ve hızlı çalışmaya başladı. MasterLiquid Lite 120 sıvı soğutma kullanıyorum. Kasanın içini açtım kabloları çıkartıp taktım 20 dk önce şimdi kasayı tekrar bağladım oyuna girdim vs. şimdilik aynı şey olmadı, neden olmuş olabilir acaba bir bilgisi olan var mı yardımcı olabilecek?

İşlemcim i5 8600K, anakart Z370 Asus Prime A, bugün oyuna girince kasadan bir çıtırtı sesi geldi ve CPU'nun fanı aşırı sesli ve hızlı çalışmaya başladı. MasterLiquid Lite 120 sıvı soğutma kullanıyorum. Kasanın içini açtım kabloları çıkartıp taktım 20 dk önce şimdi kasayı tekrar bağladım oyuna girdim vs. şimdilik aynı şey olmadı, neden olmuş olabilir acaba bir bilgisi olan var mı yardımcı olabilecek?
Gayet normaldir. Endişelenmenize gerek yok. İşlemci kendini soğutmasın mı? 😁

İşlemci yük altına giriyor, doğal olarak daha fazla ısı üretiyor. Fan da bu hızını yükselterek ısıyı gidermeye çalışıyor. Anormal bir durum yok, endişeye gerek yok.

anlatamadım sanırım ben sistemi toplayalı 1 sene filan oldu böyle bi şey görmedim aşırı sesli çalışmaya başladı bi sorun olduğu belliydi yani daha önce böyle yapmıyordu. Diyorsunuz ya normaldir sistem stres altına girince hızlı çalışması felan yeni kurulmuş bir sistem değil 1 senedir aynı şekilde kullanıyorum ama dün bir tek böyle sesli çalışmaya başladı oda kapat aç yaptım geçmedi, kasayı açtım kabloları söküp tekrar taktım filan düzeldi ne hikmetse şimdi öyle bir sorun yok dünden beri sağolun yorumlarınız için herhalde bir temassızlıkmı vardı ne vardı bilmiyorum.
Yok arkadaş yine başladı hava motoru gibi çalışmaya.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı