Oyuna para yatırılır mı?

M.Arda Solmaz

Decipat
Katılım
3 Eylül 2019
Mesajlar
1.531
Makaleler
1
Çözümler
3
Eki Görüntüle 903352

Instagram'da gezinirken bir sayfada gördüm. İnternet kafeye gittiğim zamanlarda bazı oyunlara da (Zula, Wolfteam) hep para yatıranları görürdüm. Öyle kişileri görünce bende saçmalık diyordum. Para yatırmak derken oyun alma platformlarına Epic Games'ya da Steam gibi yerlere para yüklemeyi bende yapıyorum ve ücretli oyunların daha iyi olduğunu düşündüğüm için para yatırıyorum. Zaten ücretsiz zevk veren oyunlar çok yok. Benim de ücretsiz tek zevk aldığım oyun Brawlhalla. Sizce oyunlara para yatırılır mı? Siz hiç oyuna para yatırdınız mı? (Steam ve Epic Games hariç)

Zamanında Wolfteam ile Goleye az mı yatırdım. Şimdi akıllandım ama ya oyun alıyorum yatıracağım parayla ya da biriktirip donanıma harcıyorum.
 

Kayra Temel

Centipat
Katılım
11 Ekim 2020
Mesajlar
1.414
Makaleler
1
Çözümler
6
Sadece Fortnite'a 120 TL yatırmıştım. Onun haricinde yatırmadım, oyun aldım.
 

MakeRKerem

Centipat
Katılım
18 Haziran 2019
Mesajlar
199
Makaleler
3
Şahsen oyuna para yatırmayı faydalı bulmuyorum. Hayatımda sadece 1-2 sefer salla kazandan Play Store'de geçerli 10TL çıkmıştı. O şekilde yatırmıştım. Başka hiç yatırmadım.
 

Le197

Picopat
Katılım
1 Şubat 2021
Mesajlar
470
Çözümler
3
P2W oyunlara para yatırılmaz kumar değil bu paranla değil elinle oynuyacan. Steam Epic Games her neyse de P2W oyunlarına para yatırmak kadar saçmalık yoktur.
 

sauce2k

Picopat
Katılım
13 Şubat 2021
Mesajlar
160
Çözümler
1
Yatırdım. Ama yeni bir oyun almaya %95 para yatırdıysam oyun içi kozmetik ürünlerine %5 para yatırdım. Oyun içi kozmetiğe eğer gerçekten çok özdeşleştiğin bir şampiyonun kostümü vs olmadığı sürece sürekli olarak para yatırmayı çok gerekli bulmuyorum.

İmkanım olsa daha çok oyun satın alırdım. Oyun ciddi bir emek. Neyse ki artık Game Pass gibi platformlar var da tıpkı Spotify, Netflix tarzı insanları bir nebze olsun cüzi miktarlarla oyun oynamaya teşvik ediyor. Korsan yok, risk yok, virüs yok. Tertemiz, orijinal ve online. Mükemmel imkan.
 

spraw361

Zeptopat
Katılım
18 Şubat 2021
Mesajlar
17
Geçen CS:GO NA serverine girdim FACEIT'den bir adam geldi adamın en az 500k envanteri vardı... :( vaybe
 
Yukarı