Oyuna para yatırmak

Uzun süre oynayacağım bir oyuna deneyimimi taze tutsun ve gözüme hoş gelsin diye para yatırmak > muhtemelen bitirmeyeceğim bir oyuna para yatırmak.

Bu çok doğru bir söz tam rakam vermeyeceğim ama bir Roblox oyununa gerçekten ciddi paralar yatırdım ve 2400 saatten fazla oynamışlığım var. O parayla hiçbir şey beni 2400 saat boyunca eğlendiremezdi.

Zamanında LoL'e bu kutular gelmeden önce para yatırmıştım. Şimdi çok pişmanım. Eğer CS:GO gibi satınca parasını alabiliyorsan veya karaborsada bir şekilde paranın bir kısmını alabiliyorsan yatırılır. Onun haricinde ben oyun kozmetiğine ve boostlarına para vermem açıkçası.

Fikrine katılmıyorum. Herkes hikayeli oyunlar oynamaktan zevk almıyor. Çok nadiren hikayeli oyun bitiririm. Çok oyunu aldığıma pişman olmuşluğum bile var. Oynarım diye alıp bitirmediğim milyon tane oyun var.

Uzun süre oynayacağım bir oyuna deneyimimi taze tutsun ve gözüme hoş gelsin diye para yatırmak > muhtemelen bitirmeyeceğim bir oyuna para yatırmak.
Katılmaman normal olabilir. Zaten ''bana göre'' ibaresiyle yazmıştım. Herkesin görüşü ve zevkleri farklı.

Bence hiç yatırmayın hocam sonra bağımlılık yapıyor sürekli para yatırıyorsunuz sigara gibi bir şey yani bu bırakamıyorsun.

Bence oyunların battle pass'leri oyuna para yatırmak için en mantıklı şey valorant pass satın alabilirsin.

Şimdiye kadar, sadece steam için konuşuyorum, en yüksek ücret verdiğim oyun 20 lira. Çünkü steam üzerinden sadece online, diğer oyuncularla oynayabileceğim oyunlara para veriyorum. Bir oyun single player(tek kişilik) oyun ise mutlaka malum sitelerden malum şekilde indirilebiliyordur. Yaşım itibariyle korsan oyunların devlet bandrolü ile yasal olarak satıldığı dönemden gelen bir oyuncu olduğum için, ücretsiz sahip olabileceğim bir şeye para vermeye kendimi ikna edebilmem imkansız.
Hatta bu işi o kadar ilerlettim ki, hangi oyunu ücretsiz oynamak için kırdığını takip ettiğim yayıncılar var. Bunun yanında kırdığı oyunların crack dosyalarını internette yayınlamayıp sadece discord grubunda sıraya girenlere tek tek özel mesajla gönderen yayıncıların üyesiyim. Ve bir çok oyunu steamden almış gibi orijinal alanlarla beraber oynayabileceğim şekilde online fix yapan sitelere üyeyim. Asgari ücretle çalışıp 800-900 liraya oyun alıp 10 saat oynayıp bitirip silen insanlar tanıdım. Beni o limana çıkaramazsınız.
Multi dolar trilyoneri bile olsam, dünyanın en zengin insanı ben olsam bile bana hiçbir şekilde oyun içi kozmetik aldırmanız da asla ve asla mümkün değil. Dünyadaki en boşa harcanmış para kozmetiğe harcanmış paradır mesela valorant. Valorant'a para yatıracak kafaya gelmek demek artık ipin ucunu kaçırmak demektir. Hayatta ne yapıyorsan yap, kozmetik ürünlere para verme. Verenlerle de arkadaşlık etme.

Geri
Yukarı