Oyuna para yatırmak

O an eğleneceksen yapıştır gitsin. 1 hafta belki 1 yıl sonra bakarsın neden yatırmışım ki dersin ama o an eğleneceksen yatır. Ben Zula Mobile'a 1200 lira yatırmıştım. (2020'de, kurun tavan yapmadığı dönemlerde :)) şimdi oyun telefonumda yüklü değil, yüklemekte istemiyorum.

6 bin liraya cs go dan skin aldım. Pişman değilim. Satmak istesem 1 ay sonra biraz zarar ile de olsa satarım diyorum. Satmasam da sorun yok.
Yatır geç.

Kendim de yapıyorum fakat bence satma amacınız yoksa yatırmayın (Oyunlara verdiğim tüm parayı satarak vs. bir yerden çıkartıyorum) gidin o paraya kendinizi geliştirebilecek şeyler alın.

Dostum eğer bu istediğin şeyi alamayınca olumsuz olarak seni etkileyecekse al. Ama bunu bağımlılığa çevirme 1-2 deyipte 20 tane alma.

100TL arkasından bakıp pişman olacağın bir para değil dostum. Paramızda var demişsin yapıştır geç, keyif aldığın şeye para basılır.

Merhaba, ben 14 yaşındayım. Bir oyuna 100 TL'ye yakın para yatırmak istiyorum. Paramızda var. Kararsızım, sizce ben ne yapayım?

Bence oyuna yatırmak yerine farklı bir oyun alarak daha güzel değerlendirebilirsin. Hikayesi güzel bir oyun alırsan farklı bir bakış açısı kazandırır belki bir şeyler katabilir sana.

Şimdiye kadar, sadece steam için konuşuyorum, en yüksek ücret verdiğim oyun 20 lira. Çünkü steam üzerinden sadece online, diğer oyuncularla oynayabileceğim oyunlara para veriyorum. Bir oyun single player(tek kişilik) oyun ise mutlaka malum sitelerden malum şekilde indirilebiliyordur. Yaşım itibariyle korsan oyunların devlet bandrolü ile yasal olarak satıldığı dönemden gelen bir oyuncu olduğum için, ücretsiz sahip olabileceğim bir şeye para vermeye kendimi ikna edebilmem imkansız.
Hatta bu işi o kadar ilerlettim ki, hangi oyunu ücretsiz oynamak için kırdığını takip ettiğim yayıncılar var. Bunun yanında kırdığı oyunların crack dosyalarını internette yayınlamayıp sadece discord grubunda sıraya girenlere tek tek özel mesajla gönderen yayıncıların üyesiyim. Ve bir çok oyunu steamden almış gibi orijinal alanlarla beraber oynayabileceğim şekilde online fix yapan sitelere üyeyim. Asgari ücretle çalışıp 800-900 liraya oyun alıp 10 saat oynayıp bitirip silen insanlar tanıdım. Beni o limana çıkaramazsınız.
Multi dolar trilyoneri bile olsam, dünyanın en zengin insanı ben olsam bile bana hiçbir şekilde oyun içi kozmetik aldırmanız da asla ve asla mümkün değil. Dünyadaki en boşa harcanmış para kozmetiğe harcanmış paradır mesela valorant. Valorant'a para yatıracak kafaya gelmek demek artık ipin ucunu kaçırmak demektir. Hayatta ne yapıyorsan yap, kozmetik ürünlere para verme. Verenlerle de arkadaşlık etme.
Çocukluğunuzda çok fakirlik çektiğinizi düşünüyorum sağlıklı bir düşünce yapısı değil bu.

Geri
Yukarı