Oyuncu kulaklığı alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Bütçe
1000

Draugluin0

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

SteelSeries Arctis 1 kablolu oyuncu kulaklığı kullanıyorum. Lakin sesler o kadar iyi değil. Ayrıca oyun sesleri mikrofona gidiyor. Sizce kulaklık alırken nelere dikkat etmek gerekir? Bir de önerebileceğiniz kulaklıkları yazabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar.

SteelSeries Arctis 1 kablolu oyuncu kulaklığı kullanıyorum. Lakin sesler o kadar iyi değil. Ayrıca oyun sesleri mikrofona gidiyor. Sizce kulaklık alırken nelere dikkat etmek gerekir? Bir de önerebileceğiniz kulaklıkları yazabilir misiniz?

Sürücü boyutu, mıknatıs tipi, kablo materyali ve izolasyon.

Ses kalitesi(hoparlör içeriği),mikrofon kalitesi, rahatlık, kulağa oturuşu, malzeme kalitesi, ped kalitesi, kablo kalitesi gibi.

Cooler Master MH752 USB 7.1 Oyuncu Kulaklığı (crosstalking var diyorlar ancak bilemiyorum. Kalitelidir.)
https://www.akakce.com/kulaklik/en-...krofonlu-oyuncu-kulakligi-fiyati,4889209.html (stereo kullanılacaksa bunu alın 7.1'i çöp)

Ses kalitesi(hoparlör içeriği),mikrofon kalitesi, rahatlık, kulağa oturuşu, malzeme kalitesi, ped kalitesi, kablo kalitesi gibi.

Cooler Master MH752 USB 7.1 Oyuncu Kulaklığı (crosstalking var diyorlar ancak bilemiyorum. Kalitelidir.)
https://www.akakce.com/kulaklik/en-...krofonlu-oyuncu-kulakligi-fiyati,4889209.html (stereo kullanılacaksa bunu alın 7.1'i çöp)

Zaten sanal 7.1'den fazla bir şey beklememek lazım hala gerçek 7.1 ile yarışamazlar.

Zaten sanal 7.1'den fazla bir şey beklememek lazım hala gerçek 7.1 ile yarışamazlar.

Orası öyle ancak başarı 7.1'ler en azından gerçek 7.1 deyiminin %60 kadarını sağlıyor bence.

Kulağımda olan E900 Pro'nun 7.1'i 5.1 ses sisteminde olan ses deneyiminden bile daha düşük bir deneyim sunuyor.

Fiyatına göre iyi ama. :D

Orası öyle ancak başarı 7.1'ler en azından gerçek 7.1 deyiminin %60 kadarını sağlıyor bence.

Kulağımda olan E900 Pro'nun 7.1'i 5.1 ses sisteminde olan ses deneyiminden bile daha düşük bir deneyim sunuyor.

Fiyatına göre iyi ama. :D

Zaten gerçek 7.1 için 7 tane ayrı yerde sürücü olması gerekiyor bu da çok imkansız gibi :D

Empedans, sürücüler, asgari-azami frekans, ses basınç düzeyi saydıklarım en önemli faktörler. Malzeme kalitesi mükemmel olsun, bahsettiğim özellikler kötüyse 10k lık kulaklıkta olsa il yapmaz. İzalasyonu da çok önemli.

Empedans, sürücüler, asgari-azami frekans, ses basınç düzeyi saydıklarım en önemli faktörler. Malzeme kalitesi mükemmel olsun, bahsettiğim özellikler kötüyse 10klık kulaklıkta olsa il yapmaz. İzalasyonu da çok önemli.

Logi G PRO X aldım kulaklık güzel fakat çok uzun sure takıldıgında baskı yapıyor :)

Geri
Yukarı