Oyuncular Microsoft'a dava açtı

Bildiğiniz gibi Microsoft uzun süredir Activision Blizzard'ı satın almaya çalışıyor. Sony'den daha fazla tepki almamak için "CoD serisi uzun bir süre PS Plus servisinde bulunacak" gibi taahhütler vermişlerdi. Bu vaatler oyunculara makul gelmemiş olacak ki bu satın alımın tekelleşme olduğunu söyleyen bir grup oyuncu Microsoft'a dava açtı.

Açıkçası ben bu olayda Microsoft'un tarafındayım, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak

Mal hepsi ya, Yıllardır PS exclusive yapıyor kimsenin sesi çıkmıyor. Nintendo yapıyor kimsenin sesi çıkmıyor.
Yıllardır piyasayı da bu şirketler domine ediyor diyebiliriz. PS yaptığı oyunlarla her yıl ödüller alıyor.

Bugüne kadar 1 Allah'ın kulu çıkıp da rekabet diye ağladı mı?

Xbox 360 konsolunun çıkışı tam bir faciaydı. 3 kırmızı hatası yüzünden konsol açılmıyordu ve bunun tamiride yoktu. Yeni çıkan kasalarla düzelttiler sonradan.
Hocam 3 kırmızı değilde red ring of death demek daha çok yakışıyor. 😅

Pyrocynical'ın dediği gibi "PS5'te oyun yok!!!"

Boş dava. Microsoft'un tarafını tutuyorum.

PS olupta CoD oynayamayacaklar için üzgünüm ama yıllardır bizde bu durumu yaşıyoruz 1 kere sesinizi çıkarmadınız.

Adamların parası var, serbest piyasa diye de bir şey var. Her türlü alacaklar. Hadi alamasınlar gidip başka şirketi alacaklar yine mahrum kalacaksınız bir şeyden. Orta yol diye bir şey bırakmadılar.

PS Exclusive oyunları oynayabilmek PS almak zorunluyken bu rekabet sevdalısı arkadaşlar hiç ortada yoktu ya, çok komik. CoD'a sahip olmak tekel olmak mı demekmiş hem? EA'i alsa bu sefer de BF'yi aldılar diye tekel diyeceklerdi adamlara, tüh.

Hem Microsoft oyunlarını sadece konsollarına özel de yapmıyor, Windows'a da geliyor. 2-3 oyun için konsol almak zorunda kalmıyoruz. Teşekkürler Microsoft.

Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz? Yurt dışında hala kullanan insanlar gördüm çünkü.

Sonra çıkan kasalar ile düzelttiler zaten. Yanlış hatırlamıyorsam kasa yüzünden olan ısınma sorunu yüzünden bu hatayı veriyordu konsollar. Yeni çıkan kasalar ile düzelttiler.

Hocam 3 kırmızı değil de red ring of death demek daha çok yakışıyor. 😅

Orijinali kulağa daha güzel geliyor ama aklımda 3 kırmızı hatası olarak kalmış nedense 😀 (Işıkların 3'ü kırmızı yandığı için muhtemelen)

Benimle derdiniz nedir neyi beğenmediniz? Fanboyluk yapmaya çalışmıyorum ayrıca aynısı PlayStation için de geçerli.
Hayır cidden ne yazdım o kadar kızdınız bana? 😁

Böylelerine sallıyoruz hocam sadece boş havladıkları için adamın parası müşterisine daha çok şey sunabilmek için satın alım yapıyor ve karşı marka ağladığı için iptal oluyor Microsoft dava bile açsa haklı derim.

Geri
Yukarı