Oyuncuların En Çok Tercih Ettiği Ekran Kartı: GTX 1650

Bu da rakiplerinin suçu. atının pazar payı hiçbir zaman NVIDIA'dan bu kadar fark yememişti, doğal olarak NVIDIA rekabete zorlanıyordu.

AMD, atının vasiyetini çiğneyip NVIDIA'nın yansıcı olduğun beri adamlar istediği gibi at koşturuyor. NVIDIA RTX 4060 8 GB çıkarırken sen neden kas gücü yerine bir RX 7600 12 GB çıkaramıyorsun? Sebebi de tam olarak bu.

Hayali bile güzel geldi, RX 7600 12gb…

AMD pazar payını daha çok arttırıp rakibi karşısında ciddi bir etki yaratmak istiyorsa sert hamleler yapmalı. 6000 serisinde ki VRAM ve fiyat avantajı buna bir örnek.

Hayali bile güzel geldi, RX 7600 12gb…

AMD pazar payını daha çok arttırıp rakibi karşısında ciddi bir etki yaratmak istiyorsa sert hamleler yapmalı. 6000 serisinde ki VRAM ve fiyat avantajı buna bir örnek.

2020'ye geri dönelim herkes Ray tracing ve DLSS'i konuşuyordu, VRAM kimsenin umrunda değildi. AMD de doğal olarak bunlara karşı başka kozlar kullandı.

AMD, ATI'nin ruhunu yakalamakta çok zorlanıyor. Deniyorlar ama farkı çok açtırdılar, bunlar tee RX 400 serisinden itibaren başlamalıydı. Resmen üst segmenti uzun yıllar boyunca NVIDIA'nın tekeline bıraktılar adamlarda bol bol at koşturdu daha yeni yeni akıllarına geliyor.

Kısaca bunlar ATI'yi satın alıp 2010'ların başında kendileriyle beraber iflasa sürüklemeseydi bugün piyasa çok daha farklı olurdu.

2020'ye geri dönelim herkes Ray Tracing ve DLSS'i konuşuyordu, VRAM kimsenin umurunda değildi. AMD de doğal olarak bunlara karşı başka kozlar kullandı.

AMD, atının ruhunu yakalamakta çok zorlanıyor. Deniyorlar ama farkı çok açtırdılar, bunlar tee RX 400 serisinden itibaren başlamalıydı. Resmen üst segmenti uzun yıllar boyunca NVIDIA'nın tekeline bıraktılar adamlarda bol bol at koşturdu daha yeni yeni akıllarına geliyor.

Kısaca bunlar ATI'yi satın alıp 2010'ların başında kendileriyle beraber iflasa sürüklemeseydi bugün piyasa çok daha farklı olurdu.

Evet doğru. 2020 yılında VRAM çok büyük bir sorun değildi kesinlikle. O zamanlar herkes teknoloji üzerinden hamleler yapıyordu ve AMD işin ucunu yazılım konusunda kaçırınca selası okundu.

ATI benim babam gibi adamdı. Huzur içinde yat.

Bunca insan yanılamayacağına göre artık herkesi 1650 almaya davet ediyorum. RTX serisi falan hep para tuzağı.
AMD almaktan iyidir :D.

Evet çoğu oyunu açıyor ama bana sorarsanız düşük grafikte oynadıktan sonra ne anlamı var. Sırf yüksekte açmıyor diye oynamadığım oyunlar var.
Zaten Türkiye'de oyun oynamak lüks olduğu için iyi grafikler ve iyi FPS'lerde oynamak istiyorsan parayı basmak zorundasın. 1650'den her şeyi beklersen sorun onda değil.

2020'ye geri dönelim herkes Ray tracing ve DLSS'i konuşuyordu, VRAM kimsenin umrunda değildi. AMD de doğal olarak bunlara karşı başka kozlar kullandı.

AMD, ATI'nin ruhunu yakalamakta çok zorlanıyor. Deniyorlar ama farkı çok açtırdılar, bunlar tee RX 400 serisinden itibaren başlamalıydı. Resmen üst segmenti uzun yıllar boyunca NVIDIA'nın tekeline bıraktılar adamlarda bol bol at koşturdu daha yeni yeni akıllarına geliyor.

Ama yine de iyi denediklerini düşünüyorum açıkçası. 6000 serisi bana kalırsa öyle başarılı ki orta segmentte avantajı yakaladı gibi. Nvidia'nın şu saçma 8 gb VRAM olayından dolayı. Güzel bir alternatif oldular. En azından Nvidia'nın insafına kalmadı oyuncular. Şuanda Intel ve Amd ekran kartı piyasasında olmasa ekran kartlarına ödeyeceğimiz parayı düşünmek bile beni korkutuyor açıkçası. İnanıyorum ki gün geldiğinde Amd Nvidia'yı yakalayacak. Er ya da geç. Şahsi görüşüm elbet.

Yeni konular

Geri
Yukarı