Oyunculuk için para toplayan kadın

Milleti tokatladığı iddia ediliyor

Bizim ülkede böyle insanlar olduktan sonra ne Çiftlik Bank olayları son bulur ne de Asude gibileri milleti tokatlamaktan vazgeçer. Böylelerine müstahak.

Memlekette bu kadar tokatlanacak adam varken biz boşuna çalışıyoruz. İki ajitasyon yap dön köşeyi.

Yalnız harbi güzel tokatlamış milleti. Bu da bir yenetektir bana göre. Bağış yapanlar üzerine soğuk su içsin artık.

Urugay'da buluşup yumurtaları tokuşturmuşlar diyorlar. :) Pace üniversitesi %90 kabul etme oranına sahip, Sütçü imam üniversitesinden bile kolay girilebilen küçük vasat bir yer. Dünyaya keriz ihraç ediyoruz. :)
D6Qs_E6XsAUOVvw.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Vurgun yaptığı iddia ediliyor hahahahahahahahah.
Aslında vurgun sayılmaz. Bağış çünkü.
Çiftlikbankla karşılaştıranlar olmuş da yanlışım yoksa arada fark var.
Çiftlikbank hayali şirket üzerinden vurgun yaptığı için suç çünkü yatırımcı alıyor ve onlara işte x sürede karın şu kadarını vereceğim, şu ürünü üretip piyasaya süreceğim diyordu ama bu kızın ki bağış olduğu ve bağış da karşılıksız (tabi yasal bir sözleşme yoksa kickstarter bağışları gibi) yapıldığından dolayı sadece etik değil diyebiliriz. ama suç gibi bir olay yok gibi, yanlışım yoksa.

Birde biri CHP’li vekiller demişte, ne alaka? Çiftlik Bank açılışına devlet görevlileri de katılıyordu.
Ha birde araştırma önergesini reddettiler tabi. Kimin ne çıkarı varsa artık.

Yani, 80 milyon insandan eğitim maksatlı bile olsa para istemek etik bir davranış değil ne yazık ki. Karşılığında emek harcanmayan şey hak değildir, hak edilmiş değildir.
Hocam yorumunuza burası hariç katılıyorum. Neden etik olmasın ki? Eğitim bir toplumun kaderi değil mi? Evlatlarına iyi bakmayan bir ülke ne kadar gelilebilir ki?
Darüşşafaka da bağış topluyor eğitim için, Türgev de.
Şimdi diyeceksiniz onlar vakıf diye. Evet, yalnız bu ülkede vakıflara STK’lara güven kalmadı bu yüzden (teknolojinin de yardımı ile) insanlar bireysel bağış topluyorlar.

Ben kızda çok bir suç göremiyorum. Suçlu olan kişiler ona para atanlar. Enayi olmasalardı da atmasalardı parayı. Yukarıda arkadaşın dediği gibi, kimsenin kafasına silah dayayan yok. Şimdi kızı savunduğumu sanacaklar. Hayır, kimseyi savunmuyorum. Günümüzün dilencisi. Bunu anlamayıp para atan birileri varsa zaten onlara tepki olmalı.

Hocam yorumunuza burası hariç katılıyorum. Neden etik olmasın ki? Eğitim bir toplumun kaderi değil mi? Evlatlarına iyi bakmayan bir ülke ne kadar gelilebilir ki?
Darüşşafaka da bağış topluyor eğitim için, Türgev de.
Şimdi diyeceksiniz onlar vakıf diye. Evet, yalnız bu ülkede vakıflara STK’lara güven kalmadı bu yüzden (teknolojinin de yardımı ile) insanlar bireysel bağış topluyorlar.
Ne alakası var? Yetim yurdu ile bu Amerika'da dandik bir üniversitede zevkine okumak istediği için 300.000 TL dilenen dilenen kızı mı karşılaştırıyorsun? Para veren kerizler bizi bağlamıyor, bizi üzen tek şey millet yiyecek lokma bulamıyorken bir şeye yaramayan TBMM'de kıç büyüten siyasetçilerin bu sahtekara büyük paralar bağışlaması ve paylaşması. Sokakta ekmeğe muhtaç bir sürü çocuk var onlara yardım etmezler çünkü orada prim yok. Sabah sınavdan gelip işime devam ediyorsam kimse de boş edebiyat yapamaz. Okuyup kazanan için Türkiye'de çok iyi Üniversite'de var. Eğitim kalitesi tartışılır ama Türkiye'de pace midir nedir o üniversiteden daha iyi eğitim veren yerler olduğuna %100 eminim ve 300.000 kat az fiyata. 🤛 Bilgisayar başından kalkmayan çoluk çocuk okuyamıyoruz edebiyatı yapıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı