Oyunda Alt+Tab sonrası görüntü gidiyor

EmreCanTuna

Kilopat
Makaleler
32
Yer
Çorlu/Tekirdağ
Msı R9 380 ekran kartı takılı bir sistemde HDMI ve DVI'dan VGA'ya dönüştürücü ile iki monitöre görüntü almaktayım. Lakin Arma 3 oynarken oyunu ALT + TAB ile aşağı aldığımda birden HDMI ile görüntü aldığım monitörde sinyalin olmadığını yazan bir uyarı çıktı önüme ve oyunu VGA ile bağladığım monitöre aktardı. HDMI ile bağladığım monitör de görüntü yok. Kabloyu sök tak gibi basit çözümleri denedim ama sonuç yine aynı.

Son düzenleme:
Masaüstüne sağ tıklayıp görüntü ayarlarından ayarlama yapabilirsiniz.
Sadece çalışan monitör gözüküyor. HDMI ile görüntü alamadığım monitör gözükmüyor. Nasıl ayarlama yapacağım ?

14087270_10209343861448896_2005069747_o.jpg

Amd Radeon Settings'ten dener misiniz ?
Orada da görüntü alamadığım monitör gözükmüyor. Ne çeşit bir sorun çözemedim. Oyuna ALT + TAB çekmem ile birlikte Windows monitörü direk yok etti. :D Aygıt yöneticisinde yok, ekran kartının sürücüsünde yok. Hiç bir yerde monitör gözükmüyor. VGA ile bağlı monitörün bağlantısını söküyorum. Sadece görüntü alamadığım monitör bağlı durumda. Bilgisayarı açıyorum yine görüntü yok. Ama HDMI ile bağlı durumda.

Monitörü başka bir bilgisayarda deneme imkanınız varsa deneyebilir misiniz ?
Şu anlık yok. Eğer imkan bulursam gelişmeleri aktarıyor olacağım.

NOT :

2. Monitörden VGA kablosunu söküp görüntü alamadığım 1. monitöre taktım ve görüntü alabiliyorum. Sonra tekrar HDMI ile bağlıyorum görüntü yok.

Sorun çözüldü. Kabloda sıkıntı varmış. Farklı kablo ile çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı