Oyunda GTX1650 Ti 91-92, i5-10300H 95 derece

rifqq

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba.
Bilgisayarımda oyun oynarken işlemcimin sıcaklığı 95°C, ekran kartımın sıcaklığı ise 91-92°C'ye kadar çıkıyor.
Bu sıcaklıklar normal mi? Eğer normal değilse bu sebepten dolayı laptopu servise göndermeme gerek var mı (termal macun değişimi ve fan temizliği için)?
Ekran kartı: NVIDIA GTX1650 Ti.
İşlemci: Intel i5-10300H

CPU için bir nebze normal olsa da GPU için bu sıcaklık asla normal değil.
Soğutucu bloklar birleşik olduğu için GPU Sıcaklığı da işlemciye göre artıyor. Yani işlemci sıcaklığını düşürebilirse GPU Sıcaklığı da düşecektir.
Rdr2,fifa gibi birkaç oyunda ani fps düşmeleri oluyor. Daha önce aynı oyunlarda böyle sorunlar yaşamıyordum. Termal macun da bir yıldır duruyor. Değiştirsem sorun çözülür mü yani?
RAM kaç GB?

Bence de. Zaten lol ya da csgo oynarken drop yemiyorum ama sıcaklık değerleri aynı oluyor.
Rahatsızlık veren durumun neyden kaynaklandığını OSD yazılımlarıyla iyi analiz edin, boş yere anlamsız ve gereksiz aksiyonlar almamanın önemli olduğunu düşünüyorum, belki de sıcaklık probleminden kaynaklanan bir performans sıkıntısı yoktur belki de vardır, test edip görmek lazım..

CPU için bir nebze normal olsa da GPU için bu sıcaklık asla normal değil.
Asla normal değil derken elinizde mobil bir GTX 1650 ti var 3060 la masaustunde oynamiyorsunuz laptoplar normal masaüstü bilgisayarda olan aynı model bir ekran kartının %75 performansını bile veremiyor laptop için çok normal değerler bakım yaptırsan yeterli
İ7 7700hq GTX 1050 var bende de 4 yıllık bilgisayar birde 3060 var ama masaüstü 3060 da çok yükselmiyor masaüstü çünkü laptop ekran kartı kötü diyiceksiniz 1050 eski olsada şu anda en kötü ihtimalle en düşük ayarlarda tüm oyunları oynarsınız 90 80 derecelerde olsa dahi

Merhaba.
Bilgisayarımda oyun oynarken işlemcimin sıcaklığı 95°c, ekran kartımın sıcaklığı ise 91-92°c'ye kadar çıkıyor.
Bu sıcaklıklar normal mi? Eğer normal değilse bu sebepten dolayı laptopu servise göndermeme gerek var mı (termal macun değişimi ve fan temizliği için)?
Ekran kartı: NVIDIA GTX1650 Ti.
İşlemci: Intel i5-10300H

Notebook un markası nedir Lenovo mu?

Geri
Yukarı