Oyunda neden Support dışlanıyor?

Brummbar

Hectopat
Yer
Bursa
LoL EUW sunucusunda Support oynuyorum ana hesabım elmas 2 şu an smurf kasıyorum plat elodayım hem ana hesapta hem smurfdayken insanlar Support'ları çok dışlıyorlar. Hatta 10 oyunumun 8'ine gelen bir tip var SUP oyunun en kolay rolü 4 kişi onu taşıyor diyorlar bu forumda cidden böyle düşünen kişiler var mı?
Neden insanlar bu kadar ön yargılı? Oysaki 10 maçımın 9 tanesini ben taşıyorum botta hele bir de şu var ADC'me 6-7 kill aldırıyorum bir teşekkür bile etmiyor gj-wp bile yazmıyor fakat benim yüzümden 1 kez ölsün veya ben yanında yokum diye 1 kez ölsün direk hakaret etmeye başlıyor cidden bu oyunun en zor rolü bence Support iyi bir mental gerektiriyor insanlara katlanmak için sizin düşünceleriniz neler?

Beyin eksikliğinden. İyi bir Support oyunun başında carrysini taşır, farmlamasını sağlar oyunun sonunda da carry Support'u taşır. Madem Support kötü 2 carry gitsin bir lane e kassınlar takım daha güçlü olsun niye Support alıp 1 kişi eksik oynamaya razı oluyorlar ki.

Destek rolünü dışlayan insanın oyun konusunda pek bir bilgisi olduğunu düşünmüyorum. Hangi sunucuda olursa olsun. Alt koridorda üstünlük sağlayan rol Destek rolüdür. Aynı şekilde iyi bir Destek oyunun tüm seyrini değiştirebilir.

Support'un kötü oynaması oyunu kaybettirir. Dünyanın en iyi suikastçi ve ya dövüşçüsü dahi olsa supportun yükü çok fazladır. Supportun oyun içindeki rolünü bilmeyen kimseler o oyundan hiçbir halt anlamazlar. Laf anlatmaya çalışmak yararsızdır. Yapabileceğin en iyi şey mute atıp oyununun keyfini çıkarmaya çalışmaktır.

İyi roam atan ve oyunu bilen bir support oyunu rahatça çevirtir.
bende öyle düşünüyorum ki öyle de yapıyorum prem olmadan sup rolünde elmas 1'e kadar çıktım tek başıma böyle çok kişi gelince bende insanların düşüncelerini merak ettim bazen diyorum bende alayım top herolarını top başlıyayım sonra vazgeçiyorum

Geri
Yukarı