Oyunda neden Support dışlanıyor?

LoL EUW sunucusunda Support oynuyorum ana hesabım elmas 2 şu an smurf kasıyorum plat elodayım hem ana hesapta hem smurfdayken insanlar Support'ları çok dışlıyorlar. Hatta 10 oyunumun 8'ine gelen bir tip var SUP oyunun en kolay rolü 4 kişi onu taşıyor diyorlar bu forumda cidden böyle düşünen kişiler var mı?
Neden insanlar bu kadar ön yargılı? Oysaki 10 maçımın 9 tanesini ben taşıyorum botta hele bir de şu var ADC'me 6-7 kill aldırıyorum bir teşekkür bile etmiyor gj-wp bile yazmıyor fakat benim yüzümden 1 kez ölsün veya ben yanında yokum diye 1 kez ölsün direk hakaret etmeye başlıyor cidden bu oyunun en zor rolü bence Support iyi bir mental gerektiriyor insanlara katlanmak için sizin düşünceleriniz neler?
Bende EUW Support oyuncusuyum. Soraka mainlerimden biri. Attığım heallerle her zaman taktir toplarım. Karşı takım sup diff falan diyerek kendi suplarını suçlarlar. TF'lerde karşı takım çıldırır. (Tabi low elolardan bahsediyorum, gold4 yeni oldum)
Ama Soraka aldım ve ADC yeteneksiz :) işte o zaman buyur :) O kadar işlevsiz oluyorum ki. Soraka aldığıma bende pişman oluyorum.
Dünkü bir eşleşmede geldi böyle bir tip. Twitch aldı. Oyuna girmeden lol profile incelemesi yaparım. 14/2 gibi skoru gördüm gönül rahatlığıyla soraka aldım. (Twitch'de soraka ile uyumlu bir karakter, ama early game agresif oynaması lazım) Neyse oyuna başladık ama bir insan bu kadar mı over safe oynar. Adam oyuna sadece minyon kesmeye girmiş. Tırsak tırsak dalıyor, ölmekten korkuyor falan. ÇILDIRDIM. yahu yanında soraka var heal bascak. R hazır + şifa hazır + w cooldown düşük. ölmeyeceksin işte ölmeyeceksin dalsanaaaaa. ama adam yok sanki ben yanında yokmuşum gibi oynuyor. Ben sezdim kaybedeceğimizi ve kaybettik de zaten.
Yani diyeceğim o ki. Al geç abi TOP koridora, al sionu sadece kulelere oyna. (Feedlesende geri düşmüyorsun sionla) kalan 4 kişi iyiyse zaten oyunu kazanacaksın. Kötüyseler kaybedeceksin. Ama en azından kaybettiğine üzülmeyecekin çünkü sende feedledin. Ben şu an normal oyun atıyorum Sion'a iyice alışmak için.

Bot lanenin %60'ı Support'un %40'ı ADC'nin basarisina bakiyor. Ve soloq da en onemlisi de laningde iyi olmak. Onu gectim junglesiyle uyumlu oynarak haritayi domine eden SUP'lar oyun kazandiriyor. Yani en onemli lane SUP diyebiliriz.

Bende EUW Support oyuncusuyum. Soraka mainlerimden biri. Attığım heallerle her zaman taktir toplarım. Karşı takım sup diff falan diyerek kendi suplarını suçlarlar. TF'lerde karşı takım çıldırır. (Tabi low elolardan bahsediyorum, gold4 yeni oldum)
Ama Soraka aldım ve ADC yeteneksiz :) işte o zaman buyur :) O kadar işlevsiz oluyorum ki. Soraka aldığıma bende pişman oluyorum.
Dünkü bir eşleşmede geldi böyle bir tip. Twitch aldı. Oyuna girmeden lol profile incelemesi yaparım. 14/2 gibi skoru gördüm gönül rahatlığıyla soraka aldım. (Twitch'de soraka ile uyumlu bir karakter, ama early game agresif oynaması lazım) Neyse oyuna başladık ama bir insan bu kadar mı over safe oynar. Adam oyuna sadece minyon kesmeye girmiş. Tırsak tırsak dalıyor, ölmekten korkuyor falan. ÇILDIRDIM. yahu yanında soraka var heal bascak. R hazır + şifa hazır + w cooldown düşük. ölmeyeceksin işte ölmeyeceksin dalsanaaaaa. ama adam yok sanki ben yanında yokmuşum gibi oynuyor. Ben sezdim kaybedeceğimizi ve kaybettik de zaten.
Yani diyeceğim o ki. Al geç abi TOP koridora, al sionu sadece kulelere oyna. (Feedlesende geri düşmüyorsun sionla) kalan 4 kişi iyiyse zaten oyunu kazanacaksın. Kötüyseler kaybedeceksin. Ama en azından kaybettiğine üzülmeyecekin çünkü sende feedledin. Ben şu an normal oyun atıyorum Sion'a iyice alışmak için.
Evet kanka buna o kadar çok katılıyorum ki benim 3 mainim var tahm kench-zilean-braum ve bu karakterler agresif support bilirsin zaten yanıma gelen ADC'lere lobideyken bunu belirtiyor güvenmesini istiyorum lobide tamam diyor oyuna giriyoruz aynı şekilde sadece farm kesiyor bu sunucu fark etmez yani TR'de de böyle EUW'da da giriyorum yazarak SS vererek adamların içine giriyorum ve dalmasını bekliyorum adam farm kesiyor beni satıyor sonra bende o ADC'den soğuyorum ve laneye gidesim gelmiyor roam atmaya başlıyorum böylelikle diğer laneleri kastırmaya çabalıyorum ama bu yüzden levelde geri kalıyorum farm xp'si alamadığımdan yani hani çok övüyorlar ya EUW Elmas çok iyi bir yer falan diye hikaye vallaha çıktım ve gördüm aynı toxiclik orda da var ama tabii düşük elodan %50 daha az var orası ayrı ama herkes KDA oyuncusu aman çok ölmeyeyim kafasında
Supportlar yetenek istemez. Ben de dışlıyorum.
O da senin görüşündür sana kalmıştır ama bana göre yanlış düşüncen var.

Soraka alıp R basamıyorsan ya da gözlerini kapatıp Karma, Lux ve Morgana güzelce oynayamıyorsan o da senin yeteneksizliğin.

Bard, Rakan yetenek ister ama...
Şimdi neden bana yeteneksiz dedin ki?
Beni görmeden tanımadan böyle bir şey demen yanlış benim peakim Elmas 1 senin peakin nedir? ben support ile çıkmışım oraya eğer yeteneksizsem gold stuck falan olurdum

Yeni konular

Geri
Yukarı