Oyunda RTX 3050 86, 11400H 89 derece

mstfshn271

Hectopat
Daha fazla  
ETS 2'yi maksimum ayarlarda çalıştırırken aşağıya bıraktığım değerleri aldım. Oyunu ilk açtığım anda GPU sıcaklığı direkt 86ya çıktı ve asla 86'nın üstüne çıkmadı. Armoury Crate uygulamasından Turbo mod açıkken oyunu oynadım. Boştayken GPU sıcaklığı sabit 55'te kalıyor.

Acaba RAM 8 GB ve neredeyse tamamını kullandığı için 86ya kadar çıkıyor olabilir mi?

i511400H
RTX3050 70W laptop GPU
8 GB RAM
512 GB SSD

Dosya Ekleri

• 09.33.34.jpg
    09.33.34.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 31
  • 09.43.27.jpg
    09.43.27.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 35
  • 09.47.50.jpg
    09.47.50.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ETS'yi Turbo'da oynamanıza gerek yok. Performans yeterli olur. Hatta ayarları kökleme derdiniz yoksa Sessiz modunda da rahatlıkla oynarsınız. Turbo full modda kullanıyor. Hatta OC bile yapıyor zaman zaman. O yüzden Turbo'da ısınma durumu çok normal.
86'yı geçmeme sebebi de kendine termal limit olarak 86'yı seçmiştir GPU için. Saat hızı kısıp 86'yı geçirmemeye çalışıyordur.

Termal macun ve fan bakımı ne zaman yapıldı?
Laptopun bulunduğu yer/oda sıcak mı?
Laptop alttan hava alması için yukarıda mı tutuluyor?

Hocam ETS'yi Turbo'da oynamanıza gerek yok. Performans yeterli olur. Hatta ayarları kökleme derdiniz yoksa Sessiz modunda da rahatlıkla oynarsınız. Turbo Full modda kullanıyor. Hatta OC bile yapıyor zaman zaman. O yüzden Turbo'da ısınma durumu çok normal.
86'yı geçmeme sebebi de kendine termal limit olarak 86'yı seçmiştir GPU için. Saat hızı kısıp 86'yı geçirmemeye çalışıyordur.

Hocam konudan sapmak istemem ama benim GPU'da da böyle bir şey var Görev Yöneticisi'nden bakıyorum 87 görüyor ama anında 86 oluyor. Havalarda sıcak haliyle sıkıntı çıkarır mı?

ETS 2'yi maksimum ayarlarda çalıştırırken aşağıya bıraktığım değerleri aldım. Oyunu ilk açtığım anda GPU sıcaklığı direkt 86ya çıktı ve asla 86'nın üstüne çıkmadı. Armoury Crate uygulamasından Turbo mod açıkken oyunu oynadım. Boştayken GPU sıcaklığı sabit 55'te kalıyor.

Acaba RAM 8 GB ve neredeyse tamamını kullandığı için 86ya kadar çıkıyor olabilir mi?

i511400H
RTX3050 70W laptop GPU
8 GB RAM
512 GB SSD
Hocam ram ile alakası yoktur ama ets2 ultrada 8,5-9,5 GB ram kullanıyor ram az geliyor yükseltebilirsiniz CPU normal ama gpu cok fazla

Termal macun ve fan bakımı ne zaman yapıldı?
Laptopun bulunduğu yer/oda sıcak mı?
Laptop alttan hava alması için yukarıda mı tutuluyor?

Hocam konudan sapmak istemem ama benim GPU'da da böyle bir şey var Görev Yöneticisi'nden bakıyorum 87 görüyor ama anında 86 oluyor. Havalarda sıcak haliyle sıkıntı çıkarır mı?
Bilgisayar yeni geldi mantıken macunlar ve fanlar yeni.
Gaziantep'deyim ortalama 35 derecede aldım kayıtları
Evet arka taraftan altına yükseltmesi için tahta bir çubuk koymuştum.

Hocam ram ile alakası yoktur ama ets2 ultrada 8,5-9,5 GB ram kullanıyor ram az geliyor yükseltebilirsiniz CPU normal ama gpu cok fazla
Gpu için napabilirim hocam? Driverlar falan tamamen güncel durumda.

Hocam ETS'yi Turbo'da oynamanıza gerek yok. Performans yeterli olur. Hatta ayarları kökleme derdiniz yoksa Sessiz modunda da rahatlıkla oynarsınız. Turbo full modda kullanıyor. Hatta OC bile yapıyor zaman zaman. O yüzden Turbo'da ısınma durumu çok normal.
Peki hocam cpudan kaynaklı olabilir mi? Epic launcher indirme yaparken %25 3,80 gHz ile çalışıyor. Windows 11 olduğu için ram zaten hep %60 ve üstünde ram alıp takacağım gelecek hafta.

Son düzenleme:

i511400H.
RTX3050 70W laptop GPU.
8 GB RAM.
512 GB SSD.

Bende de RTX 3050 Ti ekran kartlı laptop var bende de durum böyle.

Geri
Yukarı