Oyundayken PC reset atması Kernel Power 41 (63) Hatası

HLK3

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, problemim sadece CS:GO oynarken PC'nin reset atması. Sistemi toplayalı 2 hafta oldu ve 4-5 gündür bu problemi yaşıyorum. Başka oyunlarda hiç böyle bir sorun yaşamadım dediğim gibi sadece CS:GO'da oluyor. 10 saat Cyberpunk oynadım sıkıntı yaşamadım ama 2 saat CS:GO giriyorum sonra oyundayken bir anda reset atıyor PC. İşlemci XMP açık 4.40 GHz çıkabiliyor. Memtest'le RAM'lerimi test ettim sorun çıkmadı, OCCT ve FurMark'la işlemci ve ekran kartımı test ettim sorun çıkmadı sıcaklık değerleri işlemci min: 30° Max: 80°(oyunlarda 60-65 derecelerde), ekran kartı maksimum 63° ama OCCT'de PSU'yu test edemiyorum başlatıyorum saniyesinde crash veriyor bunun sebebini anlamadım ve bu sorunu yaşayan bazı insanlar hızlı başlatmayı kapatarak çözmüş problemi bende kapadım deneyeceğim ve oyunu kaldırıp tekrar kuracağım. Bildiğiniz bir çözüm varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

Anakart: MSI B550M PRO-VDH Wi-Fi.
İşlemci: AMD R5 3600X 3.8GHz Turbo 4.40.
Ekran kartı: Zotac Gaming 2070 Super AMP.
RAM: Corsair Vengeance LPX (2x8) C16 3000MHz.
SSD: Kingston A2000 M.2 SSD.
Kasa: Ranker cygnus V2.
PSU: Cooler Master MWE 650W 80+ Bronze v2.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    9,6 KB · Görüntüleme: 31
  • 2.png
    2.png
    9,8 KB · Görüntüleme: 39
Bendede böyle bir sorun, vardı fakat kapanmıyordu tamamen donuyordu mause falan hareket etmiyordu. kapatmak zorunda kalıyordum, kasayı kontrol edin belki birşey yanlış veya eksik takılmış olabilir, onun dışında kasayı temizleyebilirsin, ben temizledikten sonra, düzelmişti.

Bende de böyle bir sorun, vardı fakat kapanmıyordu tamamen donuyordu mouse falan hareket etmiyordu. Kapatmak zorunda kalıyordum, kasayı kontrol edin belki bir şey yanlış veya eksik takılmış olabilir, onun dışında kasayı temizleyebilirsin, ben temizledikten sonra, düzelmişti.

Biraz sonra kasayı söküp tekrar kurmayı planlıyorum, temizleyecek bir şey yok tertemiz 2 haftalık kasa 😁

Biraz sonra kasayı söküp tekrar kurmayı planlıyorum, temizleyecek bir şey yok tertemiz 2 haftalık kasa 😁
Bazen bir toz parçası girse bile sıkıntılar çıkabilir, bir kuş uçağı paramparça edebiliyorken toz niye yapamasın :D, ama dediğim gibi bi parça eksik veya yanlış olsun belkide hiç takılmamış olabilir dikkatli bir şekilde kabloları çok sıkmadan yapmaya özen gösterin.

Merhaba tekrardan problemi hala çözemedim PC'ye format attım ve gene oldu, farklı prize taktım gene oldu, şu an kasayı ayrı prizde monitörü ayrı prizde kullanıyorum olmadı bekliyorum olmasını. Ve artık normal kullanımda da olmaya başladı. Elimde hatanın DMP dosyası var okumayı bilen varsa yükleyebilirim .

Merhaba herkese bu hatayla alakalı ikinci konum bu hatayla ilgili elimde DMP doyası var okumayı bilen biri yardımcı olabilir mi?

Ram lerimden kaynaklıymış arkadaşlar Corsair Vengance cl16 3000mhz 2x8 xmp açınca sıkıntı yaratıyordu bende xmp açtıktan sonra 1.20V 'tu 1.36V yaptım şuan testimide yaptım sorun gözükmüyor bakalım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı