Kernel Power 41 63 ve PC Reset Sorunu

atre1d3s

Hectopat
Daha fazla  
2 ay öncesi PC'den gelen seslerden rahatsız olduğum için RAM ve SSD hariç tüm bileşenler servislerine gönderilmişti ve işlemciye değişim çıkmıştı. Bir hafta öncesine kadar hemen hemen sorunsuz kullandım. Arada aniden kapanmalar oluyordu aniden ekran kararıp bir ses geliyordu fakat önemsememiştim. Formatla halledileceğini düşünüp format attım tüm güncellemeleri eksiksiz yaptım. BIOS update de yaptım. Özellikle bilgisayarı birkaç saat kullanmadıktan sonra açmaya çalıştığımda bir türlü açılmıyor. Açılma ekranında takılı kalıp kendini resetliyor. 3. açılışta başlangıç onarma yapmaya çalışıyorum yeniden başlıyor fakat yine takılı kaldıktan sonra monitörde "Aralık dışında" yazısı geliyor öyle kalıyor. Windows 10 USB ile de onarmaya çalıştım onda da başarısız oluyor. Power tuşuna basılı tutup kapatıp açtığımda ise sorunsuz bir şekilde açılıyor.
Açıldıktan sonra da uzun süre test yaptığımda vs. sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorum. Olay günlüklerinde "Kernel-Power" hatası olarak görünüyor. Bu sıkıntılı süreçte servise gönderip aylarca geri dönmesini beklemek yerine başka yapabileceğim bir şey var mı?

1.jpeg
2.jpeg
Kernel.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugcheckcode 'u ne? Memtest yapar mısınız? XMP kapalı oluyor mu?
Yaklaşık 3 saat sürdü Memtest herhangi bir hata çıkmadı. XMP kapattım ve CPU hızını da auto yaptım. Sorun çözüldü mü bunları yapınca bilmiyorum. Sabah bilgisayarı açarken göreceğim bakalım. Donanımsal sorun da bulamıyorum anlamadım nasıl bir şey bu....

Geri
Yukarı