Oyunlar açılmıyor ve açılanlar da kapanıyor

shadowunknows

Picopat
Daha fazla  
RAM
16GB
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER
İşlemci
11th gen Intel(R) Core(TM) i7-11700F @ 2.50GHz
Birkaç ay önce Age of Empires 4 oynarken oyunum donmaya başladı kapatıp tekrar açtığımda ise oyundan attı. Sonra tekrar tekrar denedim ve açmadı. Daha sonra başka bir oyun oynamak istedim ve Battlefield 5 ve Battlefield1 oyunlarını oynamaya çalıştım onlar açıldı ama birkaç gün sonra o oyunlarda açılmamaya başladı. Sonra sırasıyla haftalar içinde CS:GO, Valorant gibi oyunlarda da oyunlar kapanmaya başladı. Minecraft'ta dahil FPS düşüşleri başladı.

HOI4 oynarken SSD'e görebileceğiniz gibi ekranda değişik renkli pixeller ortaya çıkıyor ve herhangi bir savaş bittikten sonra antlaşma ekranında oyun kapanıyor. LoL oynarken de HOI4'te ki görüntü hatalarına benzer görüntü takılmaları oluyor. PC'mi bir tamirciye yolladım. Ekran kartından şüphe ettiğinden dolayı ekran kartını başka bir PC'de test etmiş ve oyunları açmış. Kasayı temizleyip bir sorun olmadığını söyledi. Ama eve geldiğimde yine oyunlar açılmıyordu bütün donanımlar yerlerine uygun şekilde takılı, herhangi bir bekleyen güncelleştirme yok sürücülerin hepsi güncel ama neden böyle oluyor bir sebep ve çözüm bulamadım.

PC kapanmıyor, mavi ekran vermiyor LoL ve Valorant dışında oyunlar kapanırken herhangi bir hata vermiyor. Donuyor ve oyunları Görev Yöneticisi'nden kapatmak zorunda kalıyorum. Bu iki oyunda oluşan hataları SSD'e belirttim. İki hatada da ekran kartı sürücülerini güncelleştirmemi söylüyor ama zaten sürücüler güncel kendi sitesinden son sürümlerini indirdim. Birçok defa format attım, temiz kurulum yaptım donanımlar arası bir uyuşmazlık var mı diye düşündüm ama daha önce bu oyunları oynayabiliyordum ve öyle bir şey olsa götürdüğüm tamirci anlardı herhalde.

Sistem özellikleri:

Windows 11 Pro.
16 GB RAM.
500 GB SSD hard disk.
1 TB HDD hard disk.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1660 Super.
İşlemci: 11th gen Intel(R) Core(tm) i7-11700F @ 2.50GHz

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-08-09 220947.png
    Ekran görüntüsü 2023-08-09 220947.png
    3,5 MB · Görüntüleme: 11
  • Ekran görüntüsü 2023-08-09 221507.png
    Ekran görüntüsü 2023-08-09 221507.png
    20,5 KB · Görüntüleme: 18
  • image.jpeg
    image.jpeg
    46,5 KB · Görüntüleme: 17
  • Ekran görüntüsü 2023-08-09 223816.png
    Ekran görüntüsü 2023-08-09 223816.png
    31,7 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka ekran kartını bir temizle olmazsa güncelle Drive'ını sonra bir dene o da olmazsa Steam'den oyunu doğrula.

Kanka eğer o da olmazsa driverin güncellemelerini sil benim bildiğim bu kadar. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka ekran kartını bir temizle olmazsa güncelle Drive'ını sonra bir dene o da olmazsa Steam'den oyunu doğrula.

Kanka eğer o da olmazsa driverin güncellemelerini sil benim bildiğim bu kadar. İyi günler.

Steam'den oyunu zaten doğruladım. Driverı silip yeniden yüklemiştim. Ekran kartını temizle derken ne kastettin anlamadım. Yine de sağ ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı