Oyunlar için HDD yeterli mi?

enes544

Kilopat
Daha fazla  
Aşağıda resmini koyduğum HDD hızları sizce PUBG ve Forza Horizon gibi oyunlarda sorun cıkaracak mıdır?
395739
395738

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşağıda resmini koyduğum HDD hızları sizce PUBG ve Forza Horizon gibi oyunlarda sorun cıkaracak mıdır?
Eki Görüntüle 395739Eki Görüntüle 395738
Artık HDD kullanmanızı tavsiye etmiyoruz çünkü harita açma olsun, yükleme ekranı olsun, yazma okuma değerleri olsun çok geri kalıyorlar artık. SSD almanızı şiddetle öneririm, alın bir 240 GB ilerde arttırın. Çok pahalı değiller zaten.

Forza Horizon için ne kadar problem yaratır bilemem ancak, PUBG için çok problem olacağı kesin, PUBG'nin yükleme ekranları halihazırda 7200RPM bir diskte bile çok uzun sürüyorken 5400RPM bir diskte ne kadar uzun sürer siz düşünün. Ben 7200RPM disk kullanırken yükleme ekranı anca uçağa geçtikten sonra bitiyordu, hatta atlama kısmı gelene kadar yükleme devam ediyordu, SSD'ye atınca ise daha oyunda 60 kişi varken açılmaya başladı, PUBG oynuyorsanız SSD'yi şiddetle tavsiye ediyorum zira yükleme ekranları sizi hayattan soğutabilir. Forza Horizon 4'ü 7200RPM disk üzerinde uzun süre oynadım herhangi bir sıkıntı görmedim.

Forza Horizon için ne kadar problem yaratır bilemem ancak, PUBG için çok problem olacağı kesin, PUBG'nin yükleme ekranları halihazırda 7200RPM bir diskte bile çok uzun sürüyorken 5400RPM bir diskte ne kadar uzun sürer siz düşünün. Ben 7200RPM disk kullanırken yükleme ekranı anca uçağa geçtikten sonra bitiyordu, hatta atlama kısmı gelene kadar yükleme devam ediyordu, SSD'ye atınca ise daha oyunda 60 kişi varken açılmaya başladı, PUBG oynuyorsanız SSD'yi şiddetle tavsiye ediyorum zira yükleme ekranları sizi hayattan soğutabilir. Forza Horizon 4'ü 7200RPM disk üzerinde uzun süre oynadım herhangi bir sıkıntı görmedim.
Kardeşim uydurma ben de HDD kullanıyorum ama genelde 1 dakika başlamadan oyunda oluyorum SSD olmamasına.

Seagate Barracuda 1 TB kullanıyorum, bence senin diskte sorun var. Yükleme ekranı dediğin kadar uzun değil. Oyuna giriyorum birde 30-60 saniye diğerlerinin girmesini bekliyorum.

Aynı sorunu arkadaşım da yaşıyor 7200 RPM diskle, hadi benimki bozuk, arkadaşımki de mi bozuk? Oyunun neresi problemli değil ki yükleme ekranı problemli olmasın?

Evet yükleme ekranı uzun sürüyor fakat uçağa binmeden orada oluyorum. Forza da ise harita biraz geç yükleniyor ve bu yüzden fps drop yiyorum.
Yani sürekli harita geç yükleniyor ve yüklenirken oyun kısa bir süreliğine kasıyor.
Yani sürekli harita geç yükleniyor ve yüklenirken oyun kısa bir süreliğine kasıyor.

Artık HDD kullanmanızı tavsiye etmiyoruz çünkü harita açma olsun, yükleme ekranı olsun, yazma okuma değerleri olsun çok geri kalıyorlar artık. SSD almanızı şiddetle öneririm, alın bir 240 GB ilerde arttırın. Çok pahalı değiller zaten.
Kim tavsiye ediyor bunu? Şu anki güncel HDD ler 220 Mb/s hızına yaklaşmış durumda ve oyun için gayet yeterli, üstelik SSD'den daha güvenli ve daha uzun ömürlü.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı