Oyunlar siyah ekranda kalıyor ve kendi kendine yeniden başlıyor

İşletim sistemi
Windows 10

yamacxx

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Minecraft, PES 2021 oynarken oyunum önce donuyor 5 saniye sonra siyah ekran oluyor ve yine 5 saniye sonra PC yeniden açılıyor, bazen de PC çalışmaya devam ediyor Alt Tab yapıp Discord'a girebiliyorum ama oyunu yine Alt Tab yapıp açmaya çalışırken son girdiğim sekme gözüküyor (Discord) ve arkadan oyun sesi geliyor ama oyunun görüntüsü yok. Oyunu Steam'den açmaya çalışıyorum ama bu sefer de oyun çalıştırılıyor diyor. Sadece görevi sonlandır yaparak geri açabiliyorum. Minecraft'ta hata aldığımda ekran çizgi çizgi olmuştu ve siyah ekran olup PC yeniden başlamıştı. Ekranda çizgi hatası aldığım için garantiye göndermiştim garantiden yeni gelmişti sorun sözde ramdeydi. Bu siyah ekran nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'un sorun gidericisi ile dene sorun çözülene kadar veya şu ayarları yapıp oyuna girin.

Oyun kısayoluna sağ tıkla > özellikler > uyumluluk > uyumluluk modu > Windows wista service pack 2 > uygula > tamam.

1- Windows'un sorun gidericisi ile dene sorun çözülene kadar.

2- oyun kısayoluna sağ tıkla > özellikler > uyumluluk > uyumluluk modu > Windows wista service pack 2 > uygula > tamam.

3- ekran kartı driverini en güncel sürümüne güncelle bilgisayarı yeniden başlat ve tekrar test et.

Önemli değil :) sanada.

Önemli değil :) sanada.

Şimdi de olduğu gibi ekran kartını güncellediğimde ekran Hz değeri 144'den 60'a düşüyor ve görev çubuğu rengi değişiyor. Bu neden oluyor. Ve PC güncellemeden sonra kendi kendine yeniden başladı sıkıntı olur mu?
Şimdi de olduğu gibi ekran kartını güncellediğimde ekran Hz değeri 144'ten 64'a düşüyor 64 Hz dışında hiçbir şey gözükmüyor 144 Hz de dahil ve görev çubuğu rengi değişiyor. Bu neden oluyor. Ve PC güncellemeden sonra kendi kendine yeniden başladı sıkıntı olur mu?
Şimdi de olduğu gibi ekran kartını güncellediğimde ekran Hz değeri 144'ten 60'a düşüyor ve görev çubuğu rengi değişiyor. Bu neden oluyor. Ve PC güncellemeden sonra kendi kendine yeniden başladı sıkıntı olur mu?

Şimdi PC siyah ekran oldu geri açıldı şimdi de 144 Hz oldu.

Şimdi de olduğu gibi ekran kartını güncellediğimde ekran Hz değeri 144'den 60'a düşüyor ve görev çubuğu rengi değişiyor. Bu neden oluyor. Ve PC güncellemeden sonra kendi kendine yeniden başladı sıkıntı olur mu?

Şimdi PC siyah ekran oldu geri açıldı şimdi de 144 Hz oldu.
Driveri güncelledigin için oluyor bunlar normal. sorunlar hâlâ devam ediyormu?

Driveri güncelledigin için oluyor bunlar normal. Sorunlar hâlâ devam ediyor mu?

Şimdilik sıkıntı yok
1625695971348.png

Böyle bir şey çıktı az önce. Bu nedir?
Şimdilik sıkıntı yok.
1625695971348.png

PC dondu sonra kulaklıktan pıt pıt diye sesler geldi sonra kapandı no Signal dedi. Ben kendim kapatıp açtım.

Son düzenleme:
Şimdilik sıkıntı yok
Eki Görüntüle 1099988

PC dondu sonra kulaklıktan pıt pıt diye sesler geldi sonra kapandı no Signal dedi. Ben kendim kapatıp açtım.
Ekran kartı sorunlu olabilir böyle şeyler normal değil. Bunun hakkında bilgim yok yeni bir konu oluştur bilen vardır belki kb :(

Yapma ya... Ne yapacağım ben şimdi. 5 kere garantiye gitti. Sorun RAM'lerde diye RAM'i değiştirdiler. Allah'tan garantisinin bitmesine 1 yıl kaldı.
Bilgim olmadığı için yanlış şeyler söylemek istemiyorum ingilizce ve türkçe olarak youtube, google, reddit te araştır sorunu

Geri
Yukarı