Oyunlar SSD'de mi olmalı HDD'de mi?

Yer
www.technopat.net&&profile[location]&profile[web..
LoL gibi oyunlar oynuyorum ve HDD'i ikiye bölüp bir kısmını oyuna, bir kısmını ise Windows'a ayırmıştım ama SSD'den sonra ne yapacağımdan emin değilim. SSD'e Windows kuracaktım ama LoL'de hala drop yer miyim bilmiyorum. Dakika 10 civarlarında RAM %70 disk kullanımı ise %24 civarı CPU ise %0-25 arası olmasına rağmen FPS 90'dan 45'e gibi düşüşler oluyor. Sizce SSD'e kursam bu sorun çözülür mü? Windows'u mu kurmalıyım?

Hdd ye kurarsanız, atıyorum hddlerin 150mb okuması var ise ona göre açılır. Fakat ssd ye kurarsanız okuma hızı da yüksekse daha hızlı açılır. Bi bilgisayarcıya gidip ssdyi 2 ye ayırıp birine windowsun kurulması lazımki pcde hızlı açılsın ama sadece oyun istiyorsan ssdye kurarsan 10 saniye erken açılır

Anlaşılan SSD düşük kapasiteli bir SSD. Bu soruyu sorduğuna göre ben bunu anladım. Drop yemenin birden fazla sebebi olabilir. HDD'nin ömrü bitiyordur eskimiştir, okuma yazma konusunda sıkıntı yapıyor olabilir. Elindeki SSD 120 GB civarında ise hem Windowsu hem LoL'ü SSD'ye kur öyle dene. Kablosuz bağlantı kullanıyorsan kablolu bağlantıya geç. Modeme ne kadar çok bağlanan olursa senin bilgisayarına o kadar geç cevap verir anlık drop yemelerinden bundan da kaynaklanıyor olabilir.

Birde RAM kullanımı fazla gibi geldi RAM'lerin kaç GB ? Bundan da drop yiyor olabilirsin anlık kullanım arttığı zamanlarda.

Son düzenleme:
Yanlış bilgi vermek istemem ama bildiğim kadarıyla hem windows hem de belli oyunları (Lol vb..) ssd nin içine atabilrisin ama ssd nin kapasitesi de önemli eğer 120 gb lik bir ssd varsa istersen harddisk e de atabilrisin . 240 gb lik bi ssd varsa rahatlıkla ikisinde ona kurabilirsin .

SSD'nizin depolaması yüksekse kurun hızda gözle görülür artış olacaktır, ama yeriniz yoksa HDD'ye kurun fakat uygulamalar daha geç açılacaktır.

SSD'nizin depolaması yüksekse kurun hızda gözle görülür artış olacaktır, ama yeriniz yoksa HDD'ye kurun fakat uygulamalar daha geç açılacaktır.
Herkese teşekkürler ama gittim en dandik SSD'lerden birini aldım şimdilik beni tutsun diye. Evet 120 gb. Filmleri vs HDD'e attım. SSD'e kuracağım o zaman Windows'u. Yine 10 mu kurmalıyım? Bilgisayarım varsayılan olarak Windows 7 Home gelmişti ve az önce tepem attı. LoL bekleme ekranında dondu ve oyuna giremeyip seri maçımı yaktı. Hemen formatlayacağım öneriniz ne?

Herkese teşekkürler ama gittim en dandik SSD'lerden birini aldım şimdilik beni tutsun diye. Evet 120 gb. Filmleri vs HDD'e attım. SSD'e kuracağım o zaman Windows'u. Yine 10 mu kurmalıyım? Bilgisayarım varsayılan olarak Windows 7 Home gelmişti ve az önce tepem attı. LoL bekleme ekranında dondu ve oyuna giremeyip seri maçımı yaktı. Hemen formatlayacağım öneriniz ne?
Sisteminizin diğer bileşenlerini yazabilir misiniz? O şekilde daha sağlıklı bir cevap verebilirim.

Buradan Windows 10'un son sürümünü ISO dosyası olarak indirin ve USB belleğe Rufus yardımıyla yazdırın. Önerim SSD ve HDD'yi format ekranında biçimlendirmeniz. İkisini de biçimlendirdikten sonra SSD'ye Windows'u kurun ardından yüksek boyutlu dosyalarınızı HDD'de saklayın. SSD'nizin depolama alanı oldukça küçük. LoL'de eğer sohbet odasına vs. erken girmek istiyorsanız LoL'ü de SSD'ye kurabilirsiniz. Zaten 10-15GB arası bir yere ihtiyacı olacaktır.

Sisteminizin diğer bileşenlerini yazabilir misiniz? O şekilde daha sağlıklı bir cevap verebilirim.
Intel Core i3 550 3.2 GHz (4 CPUs)
4096 MB RAM
SSD daha monte edilmedi. Götüreceğim ama torrentten Harry Potter serisini indirdikten sonra götüreceğim. Biraz sonra formatlayıp taktırınca tekrar formatlamayı düşünüyorum.
7200 RPM HDD
Nvidia Geforce GT220 (Vram 1998 MB, Paylaşılan bellek 1627 ve toplamı da 3625 MB)
Buradan Windows 10'un son sürümünü ISO dosyası olarak indirin ve USB belleğe Rufus yardımıyla yazdırın. Önerim SSD ve HDD'yi format ekranında biçimlendirmeniz. İkisini de biçimlendirdikten sonra SSD'ye Windows'u kurun ardından yüksek boyutlu dosyalarınızı HDD'de saklayın. SSD'nizin depolama alanı oldukça küçük. LoL'de eğer sohbet odasına vs. erken girmek istiyorsanız LoL'ü de SSD'ye kurabilirsiniz. Zaten 10-15GB arası bir yere ihtiyacı olacaktır.
Şöyle bir sorun var seçim ekranında ban atarken bile karaktere tıklıyorum 5 saniye geçiyor sonra yasakla butonu geliyor. Artık sinir eşiğimi aştı bu durum. O açıdan isterse XP olsun hızlı olsun derdindeyim.

LoL'ü kur gitsin SSD ye. Bi aralar bende o şekilde oynuyordum odaya en hızlı ben girip mid lane i kapıyordum. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı