Oyunlara girince donmalar ve karıncalanmalar

Sheep

Hectopat
Arkadaşlar, bugün ETS 2'ye gireyim dedim dondu ve biraz karıncalanmaya başladı ve reset atmak zorunda kaldım. Anlık bir şeydir dedim ama her girişimde aynısı oldu. ETS ile ilgilidir diye düşündüm ama limbo oyununa girdim yine aynı sorun. Ve bilgisayar kafayı yemiş gibi arada takılmalar donmalar yaşanıyor. Sürücülerim doğru her zamanki sürcüler bir değişiklik yok. Aygıt yöneticisinden 2 ekran kartımda çalışıyor gözüküyor anlamadım sorunu yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı beslemelerinden birinde kısa devre olmuş olabilir. Onboard varsa oradan aynı hatayı alıp almadığı hakkında buraya yaz.

Pek fazla bilgim yok o konular ile ilgili biraz daha bana anlatır gibi anlatabilir misin? :D
Pek fazla bilgim yok o konular ile ilgili biraz daha bana anlatır gibi anlatabilir misin? :D

Şimdi denedim onboardla açtım oyunu çalıştırdı ve oynattı. Ama tekrar harici ekran kartıyla çalıştırınca hata verdi. Ve ayrıca Radeon ayarlarına girmiyor ve yanıt vermiyor hatası çıkıyor.

Son düzenleme:
Ekran kartı sürücülerinde problem var. Kart hız aşırtmaya çalışıyor olabilir. AMD marka bir ekran kartın varsa eski sürüm driverler kurmayı deneyebilirsin.

Ekran kartı sürücülerinde problem var. Kart hız aşırtmaya çalışıyor olabilir. AMD marka bir ekran kartın varsa eski sürüm driverler kurmayı deneyebilirsin.

Ama laptop zaten eski ve uzun zamandır yeni sürücü gelmiyor. Bu yüzden uzun süredir aynı sürücüyle devam ediyorum ve ilk defa böyle bir problem oldu. Arada bilgisayar cihazınız bir sorunla karşılaştı hatası da vermeye başladı.

Yani ekran kartını besleyen donanım parçaları kısa devre olmuş olabilir. Multimetre ile ölçmekten anlamazsın muhtemelen. O yüzden ekran kartını anakarttan çıkarıp Onboard'dan yani anakartın kendi girişine monitör kablosunu takarak görüntü al ve dediğin sorunun olup olmadığını buraya yaz. Eğer sorun yoksa, ekran kartının tamire ihtiyacı var.

Hocam onun yerine harici ekran kartını aygıt yöneticisinden devre dışı bıraksam onboardla devam etsem olur mu? Ve bilgisayar zaten eski tamir parası ne kadar tutar değer mi buna acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı