Oyunlara girince USB sesi geliyor ve ekran duruyor

Emre_Saitoglu

Centipat
Öncelikle merhaba ben emre ve size Acer Aspire 5742G model notebookumun bir sorununu açıklayacağım.
Öncelikle bazı uygulamalara girdiğimde veya uygulamalarda yönetici izni mesajı gelince USB çıkma sesi geliyor ve PC ekranı 2 saniye siyah oluyor ve ekran geldiğinde çok karanlık neredeyse görülemeyecek kadar karanlık oluyor. Bazen direkt ekran kapanıyor. Bazen ise ekran açılıyor. Çözünürlüğü 1024x768'den fazla arttıramıyorum. Aygıt yöneticisine baktığımda ise hem Intel hem de NVIDIA ekran kartlarının yanında bir ünlem ve Windows sorun çıkarttığından bu aygıtı durdurdu kod 43 hatası alıyorum.
Yaklaşık 2 aydır bu sorunla uğraşıyorum driverleri silip temiz kurulum yaparak yükledim olmadı, eski sürücüleri yükledimde olmadı; Win 7'ye geçtim, 8'e geçtim, 8.1'e geçtim olmadı. Temiz format dahi attım olmadı. Acil desteklerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Sistemim:
Intel Core i3 380M 2.53GHz
3GB RAM kullanılabilir.
Ekran kartı NVIDIA GeForce GT520M
Intel ekran kartı var ama modeli yok anlamadım.
Win 10 Pro 64 Bit

Öncelikle merhaba ben emre ve size Acer Aspire 5742G model notebookumun bir sorununu açıklayacağım.
Öncelikle bazı uygulamalara girdiğimde veya uygulamalarda yönetici izni mesajı gelince USB çıkma sesi geliyor ve PC ekranı 2 saniye siyah oluyor ve ekran geldiğinde çok karanlık neredeyse görülemeyecek kadar karanlık oluyor. Bazen direkt ekran kapanıyor. Bazen ise ekran açılıyor. Çözünürlüğü 1024x768'den fazla arttıramıyorum. Aygıt yöneticisine baktığımda ise hem Intel hem de NVIDIA ekran kartlarının yanında bir ünlem ve Windows sorun çıkarttığından bu aygıtı durdurdu kod 43 hatası alıyorum.
Yaklaşık 2 aydır bu sorunla uğraşıyorum driverleri silip temiz kurulum yaparak yükledim olmadı, eski sürücüleri yükledimde olmadı; Win 7'ye geçtim, 8'e geçtim, 8.1'e geçtim olmadı. Temiz format dahi attım olmadı. Acil desteklerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Sistemim:
Intel Core i3 380M 2.53GHz
3GB RAM kullanılabilir.
Ekran kartı NVIDIA GeForce GT520M
Intel ekran kartı var ama modeli yok anlamadım.
Win 10 Pro 64 Bit
Yanlış bilgi vermiyim ama galiba anakartında bir problem oluşmuş olabilir. Temiz kurulum yaptıysan hemde formattan sonra bu sorun sadece parça hatasıyla olur diye düşünüyorum. Usb sesi geliyor diyosanda büyük ihtimal anakarttır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı