Oyunlarda 1080p yerine 720p oynama alışkanlığı

teknokan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, benim eski oyunlara alışık olduğumda dolayı 1080p monitorum olmasına rağmen oyunları 720p'de oynuyorum. İlerde güçlü bir ekran kartım olsa oyunları hala 720p de oynarım. Monitor alcak olsam 1366x768 çözünürlük mönitor alırım. Ama arkadaşlarım 1080p oyna falan diyor ama ben alışık değilim grafikler çok güzel geliyor herşey çok net falan. Bu kötü bir huy mu yoksa iyi bir huy mu? Ben grafiklere takan birisi değilim. Eski kafalıyım denebilir. Performans benim için en önemlisidir.

Ben de geçen gün 1080P monitör (1920x1080) aldım. Sorun çıkınca iade ettim. Şuan eski monitörümü kullanıyorum eski monitör 720P (1366x768). 21.5" ve 18.5" çok fazla farkettirdi bana. 2 ay sonra yine monitör alacağım 1080p alırım kesinlikle. Monitör alacaksan 21.5" veya bütçe yetmiyorsa bile en az 19.5" monitör alınmalı. Ve bu monitörleri alınca bence 1080p'de oyna çünkü çözünürlük arttıkça daha iyi oluyor bana göre. Tabii mesela benim bilgisayarım 1080p'de GTA5 kasar ama 720p'de kasmaz. Durum böyleyse farklı olur.

Ben performansdan yanayım ya böyle nasıl diyeyim akıcı oynasam yeter oyunu birazda piksel olmasa iyi olucak.

B konuda bir yanlış anlaşılma var... 1080p ile 1080i kıyaslanırsa i olan ile p olan arasında tek fark var biri taramalı ( p ) olması taramalı daha iyi.

Bana kalırsa farklı bir kıyaslama olacak ama 4k aşırı gereksiz ve fazla bütçe istiyor, 1080p önümüzdeki 5 yıl garanti favori olarak kullanılacak, bunun yanında CS:GO oyuncularıyla örnek verirsek çoğunluk oyunu 1024x768 oynuyor yani rahat ediyorsan çözünürlüğü değiştirme ekstra masraftan başka bir şey değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı