Oyunlarda AFK bırakarak para kazanmak

Growtopia olabilir mi?

Ben Diablo olabilir diye düşünmüştüm fakat item satışı yapılan yüzlerce oyun var hangisi bilemiyorum. Önceden de dediğim gibi bu iş iyi programlama bilgisi ve araştırma gerektiriyor. Eskiden Metin2'de böyle bota bırakıp kasanlar vardı fakat benim bahsettiğim kişiler arayüz görmeden direkt kod kısmında bu işlemi yaptırdığından çok fazla sayıda instance oluşturup aynı anda tek makinede kastıklarından büyük gelire ulaşabiliyorlardı. Yani aslında az getirisi olacak oyunlarda bile bu sistem ile gelir elde edilebilir büyük hacimde yapılabilirse işte burada iyi yazılım bilgisi gerekiyor. Her oyunda rahatça item satmanıza izin vermiyor ya da botlara karşı iyi önemler almış olabiliyorlar o önlemleri atlatmanın yolunu bulmanız gerekiyor.

CS:GO Prime hesap olmadan satış yaptırmadığından dolayı Prime hesap satın almanız gerekiyor. Aynı IP'den oynayamayacağınız için proxy ihtiyacınız olacak. Proxy ile başka bir bilgisayar IP adresinden çıkış yapıyorsunuz gibi gözükür fakat kalitesiz proxyler genelde banlanmış olur onları kullanamazsınız bu iş için. Ülkeye ve işte kalitesine göre proxy fiyatları değişir. Dediğim gibi araştırma gerektiyor bu iş tek başınıza çok zorlanırsnız bir miktarda bütçe ayırmanız lazım. CS:GO'da yapayım diyorsanız Yüksek çekirdek sayısına sahip bir server kiralayıp orada yüksek sayıda instance açabilirseniz gelir getirebilir. (Ekran kartına bağımlığı düşürmek için aynı kaynağı kullandırtabiliyorlar fakat bu kısım ben birini bulurum o yapar tarzı bir kolaylıkta değil.) Halihazırda düşük sistem kullanan bir oyunda yolunu bulup yaparım diyorsanız o ayrı.

Bu tarz konularda maliyet hesaplamasınıda yapıp mantıklı mı değil mi ona göre yapılabilir. CS:GO Prime hesap maliyeti iyi proxy maliyeti aylık server maliyeti hesapların banlanma yüzdesi sizin buraya harcadığınız zaman hepsi hesaplanıp girilmesi lazım. Bu kadar emek verip bir iş çıkartıldığında işte orada şöyle bir soru sorulması lazım ben bu emeği düzgün bir işe verseydim daha mantıklı olmaz mıydı?

Growtopia olabilir mi?

Growtopia'yı araştırdım olabilir gibi halihazırda otomasyon yazılımları var onları da kullanma şansınız var. Satış kısmınıda toptan alanlar var onlara satarak halledebilirsiniz. Bu tarz işler için özelleşmiş forumlar var orada takılırsanız daha çok şey öğrenebilirsiniz. Türkçe bu tarz bir forum var mı bilmiyorum. Günlüğü 2 dolardan 40 çekirdekli 250GB+dan fazla RAM'e sahip serverları kiralayabilirsiniz. Proxy konusundada firmaları deneye yanıla bulmanız gerekiyor. Tanesini 1 dolardan verende var 100 tanesini 3 dolardan verende var. Bu proxylerin paylaşımlı olanları paylaşımsız olanları residential mobil vb şekilde gruplara ayrılmışları var. Paylaşımlı olanlar başkaları ile ortak kullandığınız proxyler eğer sizle aynı işi yapmıyorlarsa sorun çıkmaz ama yapıyorlarsa problem yaşarsınız.(Firmaya bildirirseniz farklı bir proxy pooluna koyabiliyorlar)

Fakat ingilizceniz iyi değilse girmeniz itavsiye etmiyorum.

Son düzenleme:
Bu sunucuda biraz vakit geçirdim ve çok garip bir şey farkettim. Her round sonunda aynı adamlara kasa düşüyor. Profillerine girip baktım, envanterlerinde birkaç kasa vardı. Aynı kişiye kasa düştükten sonra yine o adamın profiline girdim ve envanterinde değişiklik yoktu. Yeni kasa envanterine eklenmemişti. Kasa düşer düşmez satmış olamaz bu mümkün değil. Ayrıca kasa düşen hesapların hepsi fake gibi gözüküyordu. Bu server sanırım kendi bot hesaplarına kasa düşmüş gibi gösteriyor. Gerçekte hiçbir drop vermiyor.
Hayır, bir bug gibi bişi ben kasa kazanmıştım fakat her round kazandım gösteriyordu.

@Koneko Toujou kanka her gün kasa düşebiliyo mu ? Ben hafta da max 2 diye biliyorum nasıl oluyor ?

Son düzenleme:
Hayır, bir bug gibi bir şey ben kasa kazanmıştım fakat her round kazandım gösteriyordu.

@Koneko Toujou kanka her gün kasa düşebiliyor mu? Ben hafta da Max 2 diye biliyorum nasıl oluyor?

Her gün düşmüyor ben 1 gün açıyorum 1 gün açmıyorum öyle öyle düşürüyorum bayağı 4 5 taneye kadar.

Geri
Yukarı