Oyunlarda Ani Fps Düşüşü

fastmustaine

Hectopat
Makaleler
8
Daha fazla  
Merhabalar Asus marka laptop aldım 2 gün önce temiz temiz windows 8.1 kurdum 64 bit herşeyi güncelledim bütün sürücüleri kurdum steamden bir kaç oyun denedim hepsinde ani fps düşüşü yaşıyorum örneğin cs:go'da 120 fps vicarinda gezerken bir anda fps 5-10 civarina düşüyor 1-2 saniye sürüyor bu olay bazende oyun takılıyor fps 1 oluyor orginal bf4 denedim onda da aynı sorun 30-40 fps gezerken bir anda 5 e düşüyor ve takılmalar oluyor payday 2 de de aynısı oluyor işlemcim intel core i3 4010u sorun işlemci sıcaklığında değil çünkü tam yükte sıcaklık 60'ı geçmiyor ekran kartım 820m onunda maksimum yükte sıcaklığı 50-60 arası yani sıcaklıkta sorun yok sürücülerde güncel hatta bilgisayarı formatladım yine aynı sorun yine aynı sorun çıldırmak üzereyim interneti alt üst ettim çözümü bulamadım sizin çözümü de denedim ThrottleStop yükledim ama işe yaramadı zaten işlemci hep en üst frekansta çalışıyor hiç düşmüyor frekansı zaten ısınmıyor da ne yaptıysam olmadı bu sorunun kesin çözümü nedir hatta bu sorunun sebebi nedir ?

@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı