Oyunlarda Anormal Hızlanma Sorunu

Namelessone1905

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar bir arkadaşım 5 aydır bu sorunu yaşıyor. Denemediği yol kalmadı. Hem masaüstü bilgisayarın da, hem dizüstü bilgisayarın da hem de PS3'te bu sorunu yaşıyor. Oyunlarda animasyonlar da anormal bir hızlanma var. FPS artışı falan değil hani videoyu 2X hızda izlersiniz ya aynı onun gibi. İşte buda örnek bir video. Dikkat ederseniz o düşüşlerde bir hızlanma var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Denedikleri;
1- Komple yeni sistem topladı aynı sorun devam ediyor parçaların hepsi farklı.
2- Elektrikçiyi çağırıp voltajları kontrol ettirdi onlarda da sorun yok.
3- Windows 10 kullanıyor tüm sürücüler güncel ve oyunlarda orijinal olup güncel. Ve BIOS'da güncel.
4- PSU değiştirdik. Akım korumalı priz ile UPS bile aldık oda çözmedi.

Sizce ne yapmalı daha ? Özellikle video'da 21.saniyeye bakın. @JaroxJamaica @Adion @MF @Asım Demir

@muhammed barlas Ediyor ne yazık ki.

Arkadaşlar arkadaşım banlı olduğu için onun dediklerini onun ağzından yazıyorum:

Merhabalar ben Türkçe kurallarına uymamışım kendim yazamıyorum(bunun için cevap yazma cezası mı olur). Her neyse televizyon izlerken de artık hızlanmalar oluyor. Özellikle Kurtlar Vadisi gibi diziler veya Jason Statham izlerken dövüş sahnelerinde anormal hızlanma oluyor. Yumrukları ve tekmeleri göremiyorum o derece. Ve hem kablo TV hemde uydunet kullanıyorum. TV kapalıyken kabloyu çıkarıp TV'ye takarken hem TV'nin hemde kablonun metal uçlarından minik sarı kıvılcımlar çıkıyor. Ama çarpmıyor. Kapalıyken bunun olması normal mi ? Statik elektrik olabilir mi ? Neticede uydunet kullanıyorum. O kablolardan biri modeme bağlı ve modemde prize bağlı. Bu statikten dolayı dolaylı olarak PC'ye ve PS3 ile notebook'a zarar vermiş olabilir mi arkadaşlar ? Bir de oyunlarda mili saniye sonuçlarını ölçtüm. Bir bakarsanız sevinirim.

0NZ3kD.jpg

B6djMG.jpg
o8mJAq.jpg
R9vjYo.jpg
bM0Pln.jpg

Hocam sorun devam ediyorsa UyduNet ve Uydu alıcısını tv kablosuna bağlayan bir aparat vardır o aparatı cıkartım sadece UyduNet modemi takın. sorun devam ederse bir komşunuzun internetine bağlayıp deneyin. Sorun muhtemelen UyduNet modemin yaydığı frekansla alakalıdır.

Hocam sanıyorum ki modemde gereksizce oluşan statik elektrikten gereksizce oluşan bir manyetik akım var. Monitörün paneli de manyetik alanla etkileniyor genellikle (Denemek isterseniz mıknatıs alıp monitöre bi yaklaştırın) ayrıca bilgisayarın parçalarını bile etkiliyor olabilir. Bizim bu data alışverişi dediğimiz olay sonuçta elektrik akımı ile sağlanıyor. Elektrik akımındaki - kutuplar manyetik alanın etkisiyle sanıyorum daha hızlı gidiyor belli bir süreliğine (Bunun nedeni de modeme gelen alternatif akımın ac/dc farkının sürekli değişmesi. Yani bir yüksek voltaj düşük akım bir yüksek akım düşük voltaj prensibiyle çalışması) manyetik alanın kuvvetini ve yönünü belirliyor olabilir. Muhtemel çözümlere gelirsek ;
  1. Modemi değiştirmek en mantıklı seçim gibi görünüyor.
  2. Ev içi manyetik akımı kontrol eden güzel aletlerden (Bkz : Elektromanyetik Alan Radyasyon Ölçer Dedektör 709 - n11.com)
  3. Eğer ki manyetik alan varsa sizin üzerinizde etkileri olmuş olabilir (Bkz : EMO Test, Ölçüm ve Bilirkişilik Hizmetleri - ELEKTROMANYETİK ALAN ÖLÇÜMLERİ)
  4. Cin ihtimalini geçtim gerek yok öyle mentalist düşüncelere girmeye burada fiziksel bir olay var.
Bilgisayarı başka yere götürdüm denedim diyorsun. Şimdi buradan yola çıkarsak ;
  1. Eski bilgisayarını götürdüğünü farz edersek modemin yarattığı manyetik alan bilgisayar içindeki parçalarda manyetik alan oluşturmuş olabilir (Örneğin mıknatıs üzerinde uzun süre duran toplu iğnenin mıknatıs özelliği göstermesi)
  2. Yeni bilgisayarında aynı sorunun baş göstermesinin nedeni modemden kaynaklanıyor olabilir yine.
  3. Yeni bilgisayarını başka yere götürdüğünde yine aynı sorunun gözükmesinin nedeni 1. seçenekteki manyetik alan oluşturması olabilir.
Bana burada en mantıklı seçenek modem değişimi geliyor. Yapılabilecekler bunlar. Bakılana göre değişmeyen tek şey de modem. İnşallah sorununa çözüm olabilirim. İyi sosyaller diliyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı