Oyunlarda Anormal Hızlanma Sorunu

Namelessone1905

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar bir arkadaşım 5 aydır bu sorunu yaşıyor. Denemediği yol kalmadı. Hem masaüstü bilgisayarın da, hem dizüstü bilgisayarın da hem de PS3'te bu sorunu yaşıyor. Oyunlarda animasyonlar da anormal bir hızlanma var. FPS artışı falan değil hani videoyu 2X hızda izlersiniz ya aynı onun gibi. İşte buda örnek bir video. Dikkat ederseniz o düşüşlerde bir hızlanma var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Denedikleri;
1- Komple yeni sistem topladı aynı sorun devam ediyor parçaların hepsi farklı.
2- Elektrikçiyi çağırıp voltajları kontrol ettirdi onlarda da sorun yok.
3- Windows 10 kullanıyor tüm sürücüler güncel ve oyunlarda orijinal olup güncel. Ve BIOS'da güncel.
4- PSU değiştirdik. Akım korumalı priz ile UPS bile aldık oda çözmedi.

Sizce ne yapmalı daha ? Özellikle video'da 21.saniyeye bakın. @JaroxJamaica @Adion @MF @Asım Demir

Ben neden farkedemedim acaba o düşüşlerdeki hızı, hakkaten herkes görüyor mu bariz hız farkını?

Bazı problemleri videolardan anlayamazsınız, sanırım sorun ancak çıplak gözle bariz anlaşılabilecek şeylerden. Bu durumda ya ekrana gelen görüntüyü tam ölçecek(ev ortamında imkansız gibi FCAT bile yetmez) ya da tahmin yürüteceğiz.

Ayrıca, profiler yazılımlarından anlayan birinin hem oyununun durumunu hem de ekranı aynı anda gözlemlemesi gerekiyor.

Sonuç olarak kareler arası yumuşak bir geçiş yok, fps yükselince de hızlı çekim gibi gözüküyor.

Ayrıca GTA 5 videosunda micro stutter mevcut.

Fcat denen şeyi nvidianın sitesinden indiremedim. Debugger ve profilerı ise araştırdım hiçbir şey bulamadım. Bana link atsanız sevinirim.

Ayrıca sorun yazılımsal olsa şimdiye çözmüştük. Bazı arkadaşların da dediği gibi pc'yi ilk çalıştırdığımızda bir şey pc'ye hasarı veriyor. Önemli olan hasarlı donanımı bulmak benim için ona göre önlem almak. Yazılımsal olsa milyon kere format attım ve bios güncelledim herşeyi denedim bi şekilde çözülürdü zaten. Benim monitör de biraz kötü, eskidi artık kıpkıplama oluyor görüntüde arada. Gerçi o bozsa pc'yi bozar sadece. Laptopla ps3'ü nasıl bozsun ki? Ben ps3'ü tv'de kullanıyorum. Laptop zaten apayrı bi rşey. Yok ya bulamıyorum anlayamıyorum. Milyonda bir görülen lanet bir şey bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu bütünüyle okumadın galiba! Diyorum ki kuzenimin bilgisayarında aynı oyunları denedim. Youtubetaki videolarla karşılaştırdım bendeki gibi değil. Hızlanma yok! Sadece ben oyuna girdiğimde bu problem ortaya çıkıyor. Başkalarının pclerinde aynı oyunlar normal çalışıyor. Bir anlatamadım gitti.

Ayrıca kuzende baktı benim bilgisayardaki oyundan hatta Batman Arkham City oynamaya kalktı benim pc'de ama hızlanmadan dolayı paso dayak yedi...

kardeşim bak kötü konuşmak istemiyorum lütfen konudan uzak dur.konuyu bütünüyle okumadın galiba! diyorumki kuzenimin bilgisyarında aynı oyunları denedim. youtubetaki videolarla karşılaştırdım bendeki gibi değil. hızlanma yok! sadece ben oyuna girdiğimde bu problem ortaya çıkıyor. başkalarının pclerinde aynı oyunlar normal çalışıyor. Bİ ANLATAMADIM GİTTİ BE!
Hocam ben sorunu anladım ama rahatsız oluyor musunuz durumdan?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Assasins Creed Unity'yi oynamış olanlar kılıç dövüşlerindeki counter attacklara dikkatli baksın. Sorunu farkedecekler.

Yıllar önce cs1.6'da yaşadığım soruna benziyor, pek bilgim yok yeni sistemler hakkında ama bir programı vardı onun ismini vereyim umarım işini görür.

AMD Dual-Core Optimizer adında bir program çözüyordu bu sorunu, senin işlemci markasını yazıp yine dual core optimizer tarzında bir araştırma yaparsan googleda belki ona göre programı olabilir.Pek bilmiyorum yinede kardeşim geçmiş olsun.

bekocangs56 kardeş rahatsız olunmayacak gibi değil. Rahatsız olmasan 6 aydır 7/24 sorunuma çare aramam. Ben hardcore oyuncuyum ve bu durum beni aşırı rahatsız ediyor.

Hüseyin Sarı kardeşim konuda belirttiğim gibi, bunların hepsini denedim. AMD dual core optimizer gibi bir şey yok intelde malesef. Sırf şu dual core optimizer yüzünden bir daha pc alırsam amd işlemci alıcam galiba.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı