encopanco

Hectopat
Daha fazla  
  • GPU: MSI Gaming X RX 580 8 GB OC'suz
  • CPU: Ryzen 5 1600
  • Driver: 17.6.2 Crimson(En günceli)
  • Ekran: ASUS VG248QE 144Hz 1080P Dual Link DVI
  • MOBO: MSI B350 Tomahawk
  • PSU: FSP HD600 Hydro 600W 80+
  • RAM: Corsair Vengeance 16 GB DDR4-2400MHz
Evet başlıkta da bahsettiğim gibi oynadığım her oyunda(GTA 5, CS:GO, Witcher3, Doom, Dishonored2, Metro Redux, BioShock Infinite, Fallout4, Prey, KF2, RotTR) en yüksek anti aliasing ayarlarını kullansam dahi(8XMSAA, SSAA2X, 8XTXAA, TAA) köşelerde tırtıklar var ve hareket ettiğim zaman etraftaki gölge ve texturelarda flicker(objelerin yerinden oynaması) denilen nalet meydana geliyor. İnternetten videolu karşılaştırma yapıyorum başka 1080P oynayanlar da öyle bir sorun göremiyorum videolarda bile görüntü kalitesi düşmesine rağmen insanlarda öyle bir sorun yok. Gayet pürüzsüz kenarlar ve objeler harket ettikleri zaman oynamıyor(özellikle gölgeler)
GTA 5'te aynen bu videodaki sorun var:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTA 5'te ve geriye kalan bütün oyunlarda bu sorun var:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Pencerenin altına dikkat edin.)

Deneyip sonuca varamadığım;

ReShade, SMAA injector kullandım.
HDMI, Display Port ile monitörü kullandım.(Aynı zamanda fraps gibi programlarla kayıt aldığımda sorun videolarda da vardı yani monitörün bir sıkıntısı olmadığına eminim desktopta falan böyle sorunlar yok.)
BIOS güncelledim.
VSR kullanıp çözünürlüğü 4K yaptım yine aynı sorunlar devam etti çok şaşırtıcı.
AMD Softwareden MSAA 8X yaptım.
Bütün driverları DDU ile silip güvenli modda yeniden kurdum.

Biraz yardım çok iyi olur sağ olun.

Hepinize merhaba arkadaşlar. Bu sorunla ben de 1 yıldır ugraşıyorum çözüm bulamadım ne yazık ki. 3 kez sistem yeniledim fakat sorun hala devam ediyor. Donanımsal olduğunu düşünmüyorum artık. Ben şahsen sorunun elektrik ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Sizlere bir sorum olacak. Modem yerini veya ISS değiştirdikten sonra bu sorunu yaşayan oldumu. İlginç gelecek ama bana bundan sonra oldu.

Hepinize merhaba arkadaşlar. Bu sorunla ben de 1 yıldır ugraşıyorum çözüm bulamadım ne yazık ki. 3 kez sistem yeniledim fakat sorun hala devam ediyor. Donanımsal olduğunu düşünmüyorum artık. Ben şahsen sorunun elektrik ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Sizlere bir sorum olacak. Modem yerini veya ISS değiştirdikten sonra bu sorunu yaşayan oldumu. İlginç gelecek ama bana bundan sonra oldu.

Ev değiştim. Modem degistim.

Bizi çok mutlu ettiniz Recep bey, çok teşekkürler,
Bende her gün konuya bakıyordum çözüm bulundu mu diye,
Eğer sorunu çözerseniz sayenizde birçok insan gereksiz yere masraf yapmaktan kurtulacak, sonucu merakla bekliyorum teşekkürler tekrardan.

Son olarak bende araştırmalarım sonucu bu sorunun işlemci veya monitörün Inc veya Aspect Ratiosundan kaynaklanabileceğini düşünüyorum ama test etme imkanım olmadı fikir olarak bulunsun isterim.

Benim monitörde 24.5 Inc bende ondan şüphe ediyordum ama 2K monitörlede test etme imkanım oldu sorun devam ediyordu. Ayrıca ilk aylar sorun yoktu sonradan bu bela başladı. Donanım olarak değişmediğim sadece işlemci kaldı.

Benim monitörde 24.5 Inc bende ondan şüphe ediyordum ama 2K monitörlede test etme imkanım oldu sorun devam ediyordu ayrıca ilk aylar sorun yoktu sonradan bu bela başladı donanım olarak değişmediğim sadece işlemci kaldı

Dediğim gibi başka eve geçin evinizden uzak tamamen sıfırlayın DDU ile format vs orada deneyin.

MSİ RX 5500 XT Mech OC 8GB Kullanıyorum ve bende de gölgelerde ve bazı dokularda nokta noktalar ve titreme, köşelerde keskin olmama tırtıklanma ve titreme gibi şeyler var. Her yolu denedin diyebilirim. Konuyu yakından takip ediyorum. Umarım çözümü kısa zamanda bulunur.

Geri
Yukarı