encopanco

Hectopat
Daha fazla  
  • GPU: MSI Gaming X RX 580 8 GB OC'suz
  • CPU: Ryzen 5 1600
  • Driver: 17.6.2 Crimson(En günceli)
  • Ekran: ASUS VG248QE 144Hz 1080P Dual Link DVI
  • MOBO: MSI B350 Tomahawk
  • PSU: FSP HD600 Hydro 600W 80+
  • RAM: Corsair Vengeance 16 GB DDR4-2400MHz
Evet başlıkta da bahsettiğim gibi oynadığım her oyunda(GTA 5, CS:GO, Witcher3, Doom, Dishonored2, Metro Redux, BioShock Infinite, Fallout4, Prey, KF2, RotTR) en yüksek anti aliasing ayarlarını kullansam dahi(8XMSAA, SSAA2X, 8XTXAA, TAA) köşelerde tırtıklar var ve hareket ettiğim zaman etraftaki gölge ve texturelarda flicker(objelerin yerinden oynaması) denilen nalet meydana geliyor. İnternetten videolu karşılaştırma yapıyorum başka 1080P oynayanlar da öyle bir sorun göremiyorum videolarda bile görüntü kalitesi düşmesine rağmen insanlarda öyle bir sorun yok. Gayet pürüzsüz kenarlar ve objeler harket ettikleri zaman oynamıyor(özellikle gölgeler)
GTA 5'te aynen bu videodaki sorun var:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTA 5'te ve geriye kalan bütün oyunlarda bu sorun var:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Pencerenin altına dikkat edin.)

Deneyip sonuca varamadığım;

ReShade, SMAA injector kullandım.
HDMI, Display Port ile monitörü kullandım.(Aynı zamanda fraps gibi programlarla kayıt aldığımda sorun videolarda da vardı yani monitörün bir sıkıntısı olmadığına eminim desktopta falan böyle sorunlar yok.)
BIOS güncelledim.
VSR kullanıp çözünürlüğü 4K yaptım yine aynı sorunlar devam etti çok şaşırtıcı.
AMD Softwareden MSAA 8X yaptım.
Bütün driverları DDU ile silip güvenli modda yeniden kurdum.

Biraz yardım çok iyi olur sağ olun.

Garantiye gönderdim 1.5 aydır gelmedi daha. Anca FPS düşmesi sorununu düzeltip gönderirler. Bilseydim böyle olacağını @Recep Baltaş ofise istemişti sorunlu bir bilgisayarı direk gönderirdim.

GTA 5'teki sorunu DirectX sürümünü ayarlayarak ve ayarları fulleyerek azalttım.
Bir yazı okudum eğer MSAA ayarlarıyla oynayınca sorun daha belirgin oluyorsa sorun kartta değil yazılımsaldır dedi birisi ve bana mantıklı geldi. Bende de MSAA ayarlarıyla oynayınca pixeller daha belirgin oluyor. Yani bilemedim kafam karıştı :(
Bu arada Recep Baltaş neden istemişti?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu incelemek ve çözmek için istemişti ama pandemiden ve kargo sorunlarından dolayı kimse gönderemedi galiba.
Yazılımsal olsa format, driver atınca düzelmesi gerekirdi. Birebir aynı sistemlerin birisi sorun yaşarken diğeri sağlam oynatıyor.
GTA 5'teki sorunu DirectX sürümünü ayarlayarak ve ayarları fulleyerek azalttım.
Bir yazı okudum eğer MSAA ayarlarıyla oynayınca sorun daha belirgin oluyorsa sorun kartta değil yazılımsaldır dedi birisi ve bana mantıklı geldi. Bende de MSAA ayarlarıyla oynayınca pixeller daha belirgin oluyor. Yani bilemedim kafam karıştı :(
Bu arada Recep Baltaş neden istemişti?

Sorunu incelemek ve çözmek için istemişti ama pandemiden ve kargo sorunlarından dolayı kimse gönderemedi galiba.

Acaba bu bir sorun mu yoksa bizler ruh hastası olduğumuz için kafaya fazla mı takıyoruz? Valorant'ta falan da görüyorum ben izlediğim yayıncılarda da var. Acaba bu herkeste olan bir şey mi?

Sorunu gördükçe ruh hastası oluyoruz. Bir kere farkedince de aklından çıkmıyor. 😂
Ben de bazı YouTube videolarına gördüm aynı sorunları ama bazı videolarda ise çok güzel görünüyordu. Sorunu ne tetikliyor kimse bulamadı daha. Yabancılar Discord sunucusu kurdu sırf bunun için. Aylardır araştırıyoruz en ufak bir ipucu bile bulamadık. Bu yüzden şehir değiştiren bile var çözüm olmamış.
Acaba bu bir sorun mu yoksa bizler ruh hastası olduğumuz için kafaya fazla mı takıyoruz? Valorant'ta falan da görüyorum ben izlediğim yayıncılarda da var. Acaba bu herkeste olan bir şey mi?

Sorunu gördükçe ruh hastası oluyoruz. Bir kere farkedince de aklından çıkmıyor. 😂
Ben de bazı YouTube videolarına gördüm aynı sorunları ama bazı videolarda ise çok güzel görünüyordu. Sorunu ne tetikliyor kimse bulamadı daha. Yabancılar Discord sunucusu kurdu sırf bunun için. Aylardır araştırıyoruz en ufak bir ipucu bile bulamadık. Bu yüzden şehir değiştiren bile var çözüm olmamış.

Ya eğer herkeste oluyorsa umrumda olmaz ama sadece bendeyse aşırı üzülürüm.
Kaç günlerdir unutmuştum bu gün GTA girdim ve çok fena sorun vardı meğersem ayarlar düşmüş ondan o kadar kötüymüş. Ama yine de içime bir kuşku düştü yine.
Bu arada sendeki nasıl bir sorundu?

Ya eğer herkeste oluyorsa umurumda olmaz ama sadece bendeyse aşırı üzülürüm.
Kaç günlerdir unutmuştum bugün GTA girdim ve çok fena sorun vardı meğerse ayarlar düşmüş ondan o kadar kötüymüş. Ama yine de içime bir kuşku düştü yine.
Bu arada sendeki nasıl bir sorundu?

Aga ruh hastası filan değiliz merak etme :D.Bariz bir sorun bu görüntüyü bozuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aga ruh hastası falan değiliz merak etme :D.Bariz bir sorun bu görüntüyü bozuyor.

Ya tamam da herkeste var gibi şu anda kendine müzisyen izliyorum Valorant oynuyor. Ben nerede gördüysem oralara baktım ve aynı sorunlar onda da var, ayrıca tabletten de bakıyorum yine var yani PC'lik bir durum değil.
Adamda 3090 Aorus Master var daha ne olsun ya :D

Ya tamam da herkeste var gibi şu anda kendine müzisyen izliyorum Valorant oynuyor. Ben nerede gördüysem oralara baktım ve aynı sorunlar onda da var, ayrıca tabletten de bakıyorum yine var yani PC'lik bir durum değil.
Kanka sıkıntı videolarda da gözüktüğü için.
Sıkıntı evdeki tüm teknolojik aletlere yansıyor.

Kanka sıkıntı videolarda da gözüktüğü için.

Sıkıntı evdeki tüm teknolojik aletlere yansıyor.
E tamam yani onda da var.
Bence bu herkeste var. Sadece bizim gibiler kafaya takınca hastalık oluyor. Bir kere farkedince kurtulamıyorsun.
Bu arada sizinki ne derecede bilmiyorum belki sizde benden daha çok vardır bilemiyorum.

Geri
Yukarı