Oyunlarda bilgisayardan gelen ses

CODEX

Kilopat
Daha fazla  
Birtek Oyunlarda geliyor bu ses. SSSSSS sesi yani bildiğiniz gibi değil kısık bi ses ama pcde sıkıntı olabilir diye korkuyorum. Çünkü pc yeni alındı toplandı.

Öyle bildiğiniz gibi değil yani hava sesi değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birtek Oyunlarda geliyor bu ses. SSSSSS sesi yani bildiğiniz gibi değil kısık bi ses ama pcde sıkıntı olabilir diye korkuyorum.Çünkü pc yeni alındı toplandı.

Öyle bildiğiniz gibi değil yani hava sesi değil.
Fan'ları elinle durdurarak sesin nereden geldiğini söyleyebilir misin ?

Tamam bu akşam deniyeceğim. PC parçaları yeni alındı.

Not:Facebook'tan bir bağlantı atsam? Orda sesi çekmiştim kurallara aykırı mı ?

Pc nin fazla güç çekmesi durumunda güç kaynağında ki bobinlerden çok ince tiz sesi gelebiliyor. Özellikle oyunlarda ekran kartı çok güç çektiği için bu durum oluşuyor. Normal çalışama da bir sorun yok sadece pc nin yüksek güç çektiği uygulama ya da oyunlar da oluyorsa güç kaynağından şüphelenebilirsiniz.

Dostum güç kaynağı CX750.

Ve sanırım maalesef sorun ekran kartı olabilir. Garanti kapsamında oluyor mu?

Sanırım fanlardan birisi veya bazıları göbek yerinden dışarı esnemiş olabilir. Pc kapalı iken fanları sırayla çok hafifçe yerine bastır parmağınla göbek yerlerinden. Sonra tekrar dene. Hala geliyorsa ses bilgisayar çalışırken bir kalem yardımıyla veya parmağınla durdur fanları bak ses hangisinden geliyor. Tabi bu söylediklerim işlemci ve ekran kartı fanı içinde geçerli.

Dostum bana sanki içinden geliyomuş geldi. Neden bilmiyorum ama kontrol ettim. Harddisk değil artık bunda eminim.

İ7 4790 3.6 Ghz
16gb ram 1600mhz
R9 280 3gb 384 bit

Parçalar 1 aya yakın bir zamanda alındı.

Bu bahsettiğin ses kulak çınlaması sesine benziyor mu? Benim Pc den çınlama sesi geliyor aynı ses ise buradaki tavsiyeleri ben de uygulayayım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı