Oyunlarda Bir Süre Sonra "No Signal" Hatası Vermesi

tevfiksarsal

Kilopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar forumda bir arkadaşımızın önerisi üzerine Windows 7'den Windows 10'a geçtim. En güncel sürümü kullanıyorum. Temiz bir format attım ve bilgisayarda Steam'den başka uygulama yok diyebiliriz. En basit Counter Strike Global Offensive oyununda bile 10 dakika oynadıktan sonra ekran kapanıyor, "No Signal" ifadesi beliriyor ekranda ama kasa çalışmaya devam ediyor. AIDA64 raporunu altta paylaştım.

Sistem Windows 7'de aynı oyunları oynarken saatlerce de açık olsa herhangi bir problem vermiyordu. Şimdi ufak piksel grafikli oyunlarda bile kapanma sorunu veriyor. Oyunların hepsi orijinal oyunlar. Ekran kartını güncellerken eski sürücüyü kaldırıp öyle güncelledim, temiz kurulum yaptım.

AIDA64 Raporu : Rapor

Bağlantı kablolarında (VGA, HDMI) içten kırılma olabilir mi başka bir kablo ile test ettin mi?

Hocam bağlantı kablolarında sorun yok ekran kartı görüntü vermeyi kesiyor. Bilgisayar monitöre VGA ile bağlı, "No Signal" hatası aldığımda başka bir monitöre HDMI ile bağladım yine görüntü vermiyor.

Dediğim gibi Windows 7’de iken böyle bir problemim yoktu. Windows 10 güç kaynağını daha fazla mı kullanıyor acaba? Belki Windows 7’de ucu ucuna yeterken 10’a geçince yetmemeye başladı. Başka hiçbir şey aklıma gelmiyor çünkü bazen “No Signal” bile demeden direk bilgisayar kapanıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı