Oyunlarda çökmeler

Baris2382

Zeptopat
Daha fazla  
Günlük adı: Application.
Kaynak: Application error.
Tarih: 23.03.2024 22:13:37
Olay kimliği: 1005.
Görev kategorisi:(100)
Düzey: Hata.
Anahtar sözcükler: Klasik.
Kullanıcı: Yok.
Bilgisayar: Barış.
Açıklama:
Windows aşağıdakilerden biri nedeniyle dosyasına erişemiyor: Ağ bağlantısında, dosyanın depolandığı diskte veya bu bilgisayara yüklenmiş depolama sürücülerinde bir sorun var; ya da disk yok. Windows bu hata yüzünden the last of us™ part ı programını kapattı.

Program: The last of us™ part ı
Dosya:

Hata değeri ek veriler bölümünde listelendi.
Kullanıcı eylemi.
1. dosyayı yeniden açın. Bu durum, program yeniden çalıştırıldığında kendiliğinden düzelen geçici bir sorun olabilir.
2. dosyaya yine ulaşılamıyorsa ve:
- Dosya, ağ üzerindeyse, ağ yöneticinizin ağda bir sorun olmadığını ve sunucuyla iletişim kurulabildiğini doğrulaması gerekir.
- Dosya, disket veya CD-ROM gibi çıkarılabilir bir diskteyse, diskin bilgisayara düzgün biçimde yerleştirildiğini doğrulayın.
3. chkdsk komutunu çalıştırarak dosya sistemini denetleyin ve onarın. Chkdsk komutunu çalıştırmak için sırasıyla başlat'ı, çalıştır'ı tıklatın, CMD yazın ve Tamam'ı tıklatın. Komut isteminde, chkdsk /f yazın ve enter tuşuna basın.
4. sorun devam ederse, dosyayı yedek kopyasından geri yükleyin.
5. aynı diskteki diğer dosyaların açılıp açılmadığını belirleyin. Açılmıyorsa, disk bozulmuş olabilir. Bu bir sabit diskse, daha fazla yardım için yöneticinize veya bilgisayar donanımı satıcınıza başvurun.

Ek veriler.
Hata değeri: 00000000.
Disk türü: 0
Olay XML'si:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider name="application error" />
<Eventıd qualifiers="49152">1005</eventıd>
<Version>0</version>
<Level>2</level>
<Task>100</task>
<Opcode>0</opcode>
<Keywords>0x80000000000000</keywords>
<Timecreated systemtime="2024-03-23t19:13:37.3918988Z" />
<Eventrecordıd>1069</eventrecordıd>
<Correlation />
<Execution processıd="0" threadıd="0" />
<Channel>application</channel>
<Computer>barış</computer>
<Security />
</System>
<Eventdata>
<Data>
</Data>
<Data>the last of us™ part ı</data>
<Data>00000000</data>
<Data>0</data>
</Eventdata>
</Event>
Yeni PC de yüksek seviyeli oyunlar çökme sorunu yaşıyorum. The Witcher 3 The Last of Us Part 1 Bannerlord bu oyunlarda hep çkme oldu The Forest da aynı şekilde ancak HOI4 ve Outlast gibi oyunlarda sorun yaşamadım. PC özellikleri i9 RTX 3080 32 GB RAM 3TB SS Gigabyte Aorus s modelli hazır kasayı aldım. Yukarıda hata görüntüleyiceden buldum hatayı Recep abinin paylaşımından görmüştüm atim dedim faydası olur diye. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanıyorum ki SSD veya HDD'de bir sorun var. Kablolarını kontrol etmeni eğer NVMe ise çıkarıp temas uçlarını temizlemeni ön

Günlük adı: Application.
Kaynak: Application error.
Tarih: 23.03.2024 22:13:37
Olay kimliği: 1005.
Görev kategorisi:(100)
Düzey: Hata.
Anahtar sözcükler: Klasik.
Kullanıcı: Yok.
Bilgisayar: Barış.
Açıklama:
Windows aşağıdakilerden biri nedeniyle dosyasına erişemiyor: Ağ bağlantısında, dosyanın depolandığı diskte veya bu bilgisayara yüklenmiş depolama sürücülerinde bir sorun var; ya da disk yok. Windows bu hata yüzünden the last of us™ part ı programını kapattı.

Program: The last of us™ part ı
Dosya:

Hata değeri ek veriler bölümünde listelendi.
Kullanıcı eylemi.
1. dosyayı yeniden açın. Bu durum, program yeniden çalıştırıldığında kendiliğinden düzelen geçici bir sorun olabilir.
2. dosyaya yine ulaşılamıyorsa ve:
- Dosya, ağ üzerindeyse, ağ yöneticinizin ağda bir sorun olmadığını ve sunucuyla iletişim kurulabildiğini doğrulaması gerekir.
- Dosya, disket veya CD-ROM gibi çıkarılabilir bir diskteyse, diskin bilgisayara düzgün biçimde yerleştirildiğini doğrulayın.
3. chkdsk komutunu çalıştırarak dosya sistemini denetleyin ve onarın. Chkdsk komutunu çalıştırmak için sırasıyla başlat'ı, çalıştır'ı tıklatın, CMD yazın ve Tamam'ı tıklatın. Komut isteminde, chkdsk /f yazın ve enter tuşuna basın.
4. sorun devam ederse, dosyayı yedek kopyasından geri yükleyin.
5. aynı diskteki diğer dosyaların açılıp açılmadığını belirleyin. Açılmıyorsa, disk bozulmuş olabilir. Bu bir sabit diskse, daha fazla yardım için yöneticinize veya bilgisayar donanımı satıcınıza başvurun.

Ek veriler.
Hata değeri: 00000000.
Disk türü: 0
Olay XML'si:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider name="application error" />
<Eventıd qualifiers="49152">1005</eventıd>
<Version>0</version>
<Level>2</level>
<Task>100</task>
<Opcode>0</opcode>
<Keywords>0x80000000000000</keywords>
<Timecreated systemtime="2024-03-23t19:13:37.3918988Z" />
<Eventrecordıd>1069</eventrecordıd>
<Correlation />
<Execution processıd="0" threadıd="0" />
<Channel>application</channel>
<Computer>barış</computer>
<Security />
</System>
<Eventdata>
<Data>
</Data>
<Data>the last of us™ part ı</data>
<Data>00000000</data>
<Data>0</data>
</Eventdata>
</Event>
Yeni PC de yüksek seviyeli oyunlar çökme sorunu yaşıyorum. The Witcher 3 The Last of Us Part 1 Bannerlord bu oyunlarda hep çkme oldu The Forest da aynı şekilde ancak HOI4 ve Outlast gibi oyunlarda sorun yaşamadım. PC özellikleri i9 RTX 3080 32 GB RAM 3TB SS Gigabyte Aorus s modelli hazır kasayı aldım. Yukarıda hata görüntüleyiceden buldum hatayı Recep abinin paylaşımından görmüştüm atim dedim faydası olur diye. Yardımcı olursanız sevinirim.
Allah için yardım edin. Age Of Empireste de attı. Bu sefer uyarı da vermedi direk atıyor. Olay görüntüleyicisinde şu hatalar var. Any Deskten biri bağlanıp bakabilirmi pc ye

Stray oyununu indirdim ondada attı. Crash hatası fatal error yazıyordu

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-03-25 saat 22.53.31_282cb69f.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-03-25 saat 22.53.31_282cb69f.jpg
    156,3 KB · Görüntüleme: 7
  • WhatsApp Görsel 2024-03-25 saat 22.53.34_98681729.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-03-25 saat 22.53.34_98681729.jpg
    161,3 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
  1. Hata Değeri (Error Value): Bu alanda "00000000" değeri belirtilmiş. Bu hata kodunu temsil eder. Ancak, değerler boş görünüyor, bu da kesin bir hata kodu olmadığını veya kaydın eksik olduğunu düşündürebilir. Bu nedenle, bu hata değeriyle ilgili net bir söylemde bulunmak zor.
  2. Disk Türü (Disk Type): Kayıtta disk türü "0" olarak belirtilmiş. Bu genellikle bir sabit disk veya diğer depolama cihazlarının tanımlayıcısı olabilir. Ancak, bu durumda da belirli bir bilgi sağlamıyor.

1. Hata Değeri (Error Value): Bu alanda "00000000" değeri belirtilmiş. Bu hata kodunu temsil eder. Ancak, değerler boş görünüyor, bu da kesin bir hata kodu olmadığını veya kaydın eksik olduğunu düşündürebilir. Bu nedenle, bu hata değeriyle ilgili net bir söylemde bulunmak zor.
  2. Disk Türü (Disk Type): Kayıtta disk türü "0" olarak belirtilmiş. Bu genellikle bir sabit disk veya diğer depolama cihazlarının tanımlayıcısı olabilir. Ancak, bu durumda da belirli bir bilgi sağlamıyor.
Napmam lazım yardımcı olursan sevinirim 1-2 oyun dışında tüm oyunlarda çöküyor. Çökmeyen oyunlar outlast hoi4 project zomboid diğer tüm oyunlar çöküyor anında

Napmam lazım yardımcı olursan sevinirim 1-2 oyun dışında tüm oyunlarda çöküyor. Çökmeyen oyunlar outlast hoi4 project zomboid diğer tüm oyunlar çöküyor anında
@Baris2382 CTRL+Windows Logo+Q Tuşlarına basın. Açılan ekrana size vereceğim kodu girerek uzaktan bağlantı sağlayabiliriz izniniz olursa.

Son düzenleme:
Kodu atın hocam.
97QRJD

97QRJD

Bir kaç şey kontrol etmem lazım.
Sorun nedir hocam, neden ayrıldınız?

Hafta içi 10-16 saatlerinde Microsoft Destek ile ücretsiz şekilde iletişime geçin, benim gibi uzaktan bağlantı ile yardım sağlarlar.

Sorun diskinizden dolayı olabilir. PC'nize temiz önyükleme yapılmasını tavsiye edeceklerdir. Temiz önyükleme adımları için; Windows'ta temiz önyükleme gerçekleştirme - Microsoft Desteği

Son düzenleme:
97QRJD

Sorun nedir hocam, neden ayrıldınız?

Hafta içi 10-16 saatlerinde Microsoft Destek ile ücretsiz şekilde iletişime geçin, benim gibi uzaktan bağlantı ile yardım sağlarlar.

Sorun diskinizden dolayı olabilir. PC'nize temiz önyükleme yapılmasını tavsiye edeceklerdir. Temiz önyükleme adımları için; Windows'ta temiz önyükleme gerçekleştirme - Microsoft Desteği
Hocam kusura bakmayın çocuğa bakmak zorunda kaldım. Valla pc sinirimi bozmaya başladı geri vericem herhalde iade

Yeni konular

Geri
Yukarı