Oyunlarda CPU çok kullanılıyor

fivem oynarkenki durum bu şuan
ama bide bi tık azalma var alt tab atınca yardımcı olacaksanız onuda hesaba katın yanlışlık olmasın

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    2,2 KB · Görüntüleme: 21
Merhaba oyun oynarken ya da FiveM gibi platformların menülerindeyken CPU kullanımı GPU'yu geçiyor, ne yapabilirim?

Laptop mu kullanıyorsun? Eğer Laptop ise Laptoplarda darboğaz olmaz. Konfigürasyonu buna göre yaparlar. Menülerde oyundaki assetleri, kodları ve modları önceden yükleyeceği için CPU'ya olan gereksinim artar. CPU'nun fazla kullanılmasının menülerde bir sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum. Oyun içindeki değerleri de paylaşırsanız daha kesin bir şey söyleyebiliriz.
Fivem oynarkenki durum bu şuan
ama bide bir tık azalma var alt tab atınca yardımcı olacaksanız onu da hesaba katın yanlışlık olmasın

Bence görev yöneticisinden değil de MSI Afterburner kullanarak değerlere bakın. Uygulamayı alta aldığınızda gereksinimler birden düşüyor, dalgalanmalar ve tutarsız veriler ortaya çıkıyor.

Laptop mu kullanıyorsun? Eğer Laptop ise Laptoplarda darboğaz olmaz. Konfigürasyonu buna göre yaparlar. Menülerde oyundaki assetleri, kodları ve modları önceden yükleyeceği için CPU'ya olan gereksinim artar. CPU'nun fazla kullanılmasının menülerde bir sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum. Oyun içindeki değerleri de paylaşırsanız daha kesin bir şey söyleyebiliriz.

Bence görev yöneticisinden değil de MSI Afterburner kullanarak değerlere bakın. Uygulamayı alta aldığınızda gereksinimler birden düşüyor, dalgalanmalar ve tutarsız veriler ortaya çıkıyor.
msi afterburner yüklü ama nasıl kullanıcağımı bilmiyorum araştırdım ama yapamadım

Yeni konular

Geri
Yukarı