Oyunlarda CPU Hızı Düşüyor

fikriyilmz

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Selamun Aleyküm arkadaşlar bir kaç haftadır PC'de LOL, CSGO, PUBG gibi oyunlarda FPS drop alıyorum. Bir çok yöntem denedim trThrottleStop gibi en son şeyi farkettim. PUBG oynarken menüde işlemci hızım 3.20, 3, 3.50 gibi gidip geliyor ama oyuna girdiğim zaman bu değer 2.20, 1.79 gibi değerlere düşüyor. Bu muhtemelen diğer oyunlarda da oluyor drop sorununu da buna bağlıyorum. Neden böyle oluyor ve çözümü nedir ? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklık yüzünden işleminiz kendini koruma moduna alıp hız düşürüyor olabilir. Bunun sebebi bu olabilir. MSI Afterburner ile oyun içi sıcaklık değerlerinizi kontrol edin. Sisteminizi de tam olarak belirtin ortalama sıcaklık değerlerinizi karşılaştıralım.

Sıcaklık değerlerinden dolayı CPU ısıyı normal seviyeye getirmeye çalışarak frekansı düşürüyor olabilir. MSI Afterburner ile oyun içi sıcaklık değerlerini paylaşın.

Bunlar oyundayken (yaklaşık 5 dk sonra) ve çıkınca oluşan sıcaklık ve işlemci kullanımları:

İşlemci: i5 7300HQ
Ekran Kartı: MX150
MSİ GL62M 7RC

Dosya Ekleri

• oyundakyenn.PNG
    oyundakyenn.PNG
    5,9 KB · Görüntüleme: 371
  • OYUNDAYKENN.PNG
    OYUNDAYKENN.PNG
    24,5 KB · Görüntüleme: 367
  • ÇIKINCA.PNG
    ÇIKINCA.PNG
    26,5 KB · Görüntüleme: 320
  • çıkıncaaa.PNG
    çıkıncaaa.PNG
    5,9 KB · Görüntüleme: 342
Termal macun yenilemesi ve fan temizliği yapın. Birde güzel bir laptop soğutucu alın. Sorununuz çözülecektir. Sıcaklık çok yükseldiği için frekans düşürüyor işlemciniz.

Eğer termal macun işlevini yitirdiyse pek fazla faydasının dokunacağını sanmıyorum. Kendi laptopumda bütün kasa olarak sökülmesi gerekiyor termal macun için. Buda garanti dışı bırakıyor. Fakat kardeşimin laptopda ayrı bir kapağı var. Herhangi bir garanti dışı kalma durumu yok. Sizde durum nasıl buna bakamanız lazım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı