Oyunlarda CPU Kullanımı %100

Oyunlarda CPU kullanımı %100 gösteriyor. Anca herhangi bir FPS sıkıntısı veya drop yaşamıyorum. Sıkıntılı bir durum mudur? Sıcaklıklar gayet normal Max 51. (yükteki kullanımı.)

1. PC'de çok toz birikmiş olabilir içini aç temizle.
2. uygulamada ya da PC'de sıkıntı olabilir.

Ekran kartı kullanımları ve oynadığınız ayarlar neler? Örneğin 1920x1080 en yüksek ayarlar. Ayrıca her hangi bir darboğaz söz konusu değil oynadığınız oyunlar işlemci bazlı oyunlar %100 olması tam performansını kullandığı anlamına gelir FPS değerlerinde ve ekran kartı kullanımında bir sıkıntı yoksa problem yok.

Ekran kartı kullanımları ve oynadığınız ayarlar neler? Örneğin 1920x1080 en yüksek ayarlar. Ayrıca her hangi bir darboğaz söz konusu değil oynadığınız oyunlar işlemci bazlı oyunlar %100 olması tam performansını kullandığı anlamına gelir FPS değerlerinde ve ekran kartı kullanımında bir sıkıntı yoksa problem yok.

ultra ayarlar gpu %60 kullanımı FPS olarak 170-200 fps arası değişiyor. İnternette çok araştırdım, iyi soğutuyorsa bir şey olmaz normaldir deniyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
En düşük ayarlar da oynarsanız kullanımlar aynı oluyor ve GPU dalgalanmaları yaşayabilirsiniz. En yüksek ayarlar da %60 GPU ve %100 CPU gayet normal ve bir sorun yok. FPS Değerleriniz de gayet iyi hiç bir sorun gözükmüyor. Ayrıca Drop yememek için en yüksek ayarlar da oynayın.

Sıkıntı yok zaten. İşlemci odaklı oyunlar işlemciyi sömürürler zaten. O işlemciyi %100 kullanması gayet normal.

Yaw işte internette birkaç yorumda görünce yok cpu%100 kullanırsa çok kötü performans düşüşleri yaşanıyor diyorlar ama en ufak performans düşüşüde yaşamadım.

CPU kullanımı %100 olması CPU'ya zarar vermez. Ekran kartı frekansını düşürmüyorsa droplar olmayacaktır.

Geri
Yukarı